Підвищення кваліфікації медпрацівників біля лінії фронту. Успішний кейс з імунізації Донецького ОЦКПХ
Продовжуємо ділитися з вами найуспішнішими кейсами в напрямку імунізації від обласних центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ України (ЦКПХ). Сьогодні досвідом проведення навчання медичних працівників попри постійні бойові дії в області ділиться Сергій Скрипнік – генеральний директор ДУ «Донецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».
Пане Сергію, назвіть, будь ласка, один успішний кейс з напрямку “імунізація”, яким Ви пишаєтесь як керівник ЦКПХ?
У цьому році в ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» є, на мій погляд, декілька цікавих кейсів, які реалізовані, незважаючи на активні бої, що не вщухають на території області. Перший кейс – це проведення за підтримкою представництва Європейського Бюро ВООЗ в Україні каскадних тренінгів «Імунізація на практиці» для підвищення кваліфікації медичних працівників первинної ланки Донецької області. Ця подія сталася майже біля лінії фронту, від деяких закладів на відстані 20 – 30 км. В поточному році було проведено 6 тренінгів, навчанням охоплено 104 медичних працівника первинок (Лиманської, Миколаївської, Слов’янської, Краматорської, Дружківської).
Окрім покращення навичок імунізації, ці тренінги надають психологічну підтримку медичним працівникам Донецької області та сприяють формуванню єдиної команди, яка впроваджує програми імунізації на місцях. Висококваліфіковані медичні працівники з імунізації є запорукою високого рівня охоплення щепленнями та профілактики захворювань, яким можна запобігти шляхом проведення щеплень. В умовах війни виникало багато питань, пов’язаних з особливостями ситуації, зокрема – де і як розповісти людям про вакцинацію та місце її проведення. Було вирішено, що для комунікацій найкраще буде використовувати соціальні мережі та пункти видачі гуманітарної допомоги.
З якими труднощами Ви зіткнулись, аби його реалізувати?
Під час організації проведення тренінгів виникали труднощі з вибором місць проведення заходу. Головним завданням було створити безпечні умови для учасників та тренерів. Під час тренінгів лунали повітряні тривоги, відключалася електроенергія, інтернет, працювали генератори. Деякі медичні працівники не вірили, що до їх місць роботи приїдуть тренери.
Які керівницькі якості стали Вам у нагоді для того, аби подолати виклики на шляху до реалізації цього кейсу, і чому Ви навчилися?
Мені знадобилися комунікативні якості вести переговори, знаходити консенсус з керівниками закладів.
Що б Ви побажали іншим керівникам ЦКПХ, аби успішно лупати сю скелю далі?
Створення довіри між різними ланками громадського здоров’я призведе до високого рівня охоплення щепленнями населення, та в подальшому – спочатку до зниження спорадичного рівня захворюваності інфекційних хвороб, яким можливо запобігти шляхом вакцинації, потім до їх викорінення з терен регіону та України. Ще хочу побажати всім керівникам ЦКПХ бути доброзичливими та стійкими. Захисники України захищають наше життя, країну на фронті, а ми –лікарі, захищаємо їхнє життя, життя їхніх рідних і близьких вдома. Слава Україні!
Інтерв’ю підготовлено з нагоди Європейського тижня імунізації-2024 в межах спільного проєкту Національного порталу з імунізації з обласними центрами контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ), який реалізується за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.
Спілкувалася Марія Калмикова, головна редакторка Національного порталу з імунізації
Фото надані ДУ “Донецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» на запит редакції Національного порталу з імунізації
Інші новини
Розпочався третій рік просвітницької роботи з теми імунопрофілактики у межах проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Грип. Як запобігати та лікувати? Пояснює лікар
Стартувала доставка майже двох мільйонів доз вакцини АДП-м у регіони України – ЦГЗ
48-річний чоловік помер від правця на Львівщині
Грип та COVID-19 в Україні: що нового?
Підозра на правець на Львівщині: захворів 48-річний чоловік