Партнерство – запорука успіху. Успішний кейс з імунізації Чернівецького ЦКПХ.
Сьогодні успішним кейсом з імунізації з нами ділиться Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України на чолі з генеральною директоркою Наталією Гопко. Дякуємо пані Наталії та всім працівникам закладу, які так активно працюють з питань імунізації в громадах області та досягають таких показових результатів. Тож читаємо інтерв’ю та дізнаємось, як їм це вдається.
Назвіть один успішний кейс з напрямку “імунізація”, яким Ви пишаєтесь як керівник ЦКПХ?
З метою максимального охоплення вакцинацією населення Буковини нами організовувалися виїзні вакцинальні сесії в різних територіальних громадах області. За підтримки обласної адміністрації, департаменту охорони здоров’я та участі медичних працівників закладів охорони здоров’я області проводилися заходи «Дні здоров’я», виїздні вакцинальні сесії: в лікувально – профілактичних закладах, що надають вторинну медичну допомогу, соціальних закладах, місцях проживання внутрішньо переміщених осіб, точці «Спільно» від ЮНІСЕФ.
За один такий виїзд вакцинальною бригадою щеплювали від 50 до 100 осіб.
На виїзних вакцинальних сесіях всі бажаючі відвідувачі мали змогу отримати щеплення та консультації з питань імунізації та профілактики інфекцій, яким можна запобігти за допомогою вакцинопрофілактики. Крім того під час виїзних вакцинальних сесій активно поширювалися друковані матеріали щодо важливості профілактичних щеплень.
Чи є цей кейс важливим для населення всієї області? Як Ви вважаєте?
Так, цей кейс важливий для населення всієї області. Адже це можливість не тільки забезпечити захист буковинців, в тому числі з груп ризику, але й підвищити рівень обізнаності населення щодо необхідності імунізації, формування прихильності до вакцинації.
Чи зіткнулися Ви з труднощами, аби його реалізувати? Якщо так, то з якими, і як Ви їх долали? Просимо поділитися досвідом
Так, зіткнулися, а саме з недовірою населення до вакцинації, яка підсилюється недостовірною інформацією через соціальні мережі. Проте фахівцями Чернівецького обласного центру контролю та профілактики хвороб проводиться постійна інформаційна кампанія щодо переваг імунізації для населення, розповсюджуються друковані матеріали на тему профілактики інфекційних захворювань, що керуються засобами імунопрофілактики.
Які управлінські якості стали Вам у нагоді для того, аби подолати виклики на шляху до їх реалізації, і чому Ви навчилися?
Ефективна комунікація з органами влади, головами територіальних громад, журналістами, громадськими організаціями, медичними працівниками, лідерами думок, для того, щоб населення отримувало достовірну інформацію про користь вакцинації та можливість отримати виїзні послуги вакцинації.
Що б Ви побажали іншим керівникам ЦКПХ, аби успішно лупати сю скелю далі?
Хочу побажати всім – не зупинятися на досягнутому та продовжувати наполегливу роботу в важливому напрямку діяльності центрів контролю та профілактики хвороб – імунопрофілактики. Адже вакцинація – це найпростіший спосіб запобігти небезпечним інфекційним захворюванням та забезпечити епідемічне благополуччя в області, – Гопко Наталія, генеральна директорка ДУ «Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», головний державний санітарний лікар Чернівецької області
Інтерв’ю підготовлено з нагоди Європейського тижня імунізації-2024 в межах спільного проєкту Національного порталу з імунізації з обласними центрами контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ), який реалізується за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.
Спілкувалася Ганна Лєснікова, контент-менеджерка Національного порталу з імунізації
Фото надані ДУ “Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» на запит редакції Національного порталу з імунізації
Інші новини
Вакцинація – це інвестиція у власне здоров’я. Галина Янченко
Стартували освітні курси для другої групи фармацевтів, що проводитимуть вакцинацію в аптеках
Як ви ставитеся до вакцинації? Пройдіть опитування
Вакцинуватися людям з ослабленим імунітетом — життєво необхідно!
Розпочався третій рік просвітницької роботи з теми імунопрофілактики у межах проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Грип. Як запобігати та лікувати? Пояснює лікар