В Україні пройшов Форум з питань імунізації
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) на запит Міністерства охорони здоров’я та Центру громадського здоров’я провела дводенний форум з питань імунізації.
Під час заходу учасники з Центрів контролю та профілактики хвороб, обласних департаментів охорони здоров’я та громадських організацій обговорили:
- стан виконання Національної стратегії з імунопрофілактики до 2030 року;
- програмну та комунікаційну складову кампанії додаткових заходів з імунізації проти кашлюку, правця, дифтерії;
- рівні охоплення профілактичними щепленнями та епідеміологічну ситуацію з вакцинокерованими інфекціями;
- зміни до нормативно-правових актів та рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ);
- регіональні стратегії та операційні плани з імунопрофілактики: структури та поточний стан виконання;
- успішні практики та виклики щодо залучення громадського сектору в реалізації програми імунізації.
Захід відбувся за фінансової підтримки Європейського Союзу.
“Для мене як представниці спільноти фахівців первинної медичної допомоги участь у Форумі була важлива, оскільки це можливість обговорити багато питань стосовно імунізації з представниками ВООЗ, МОЗ України та ЦКПХ, – зазначає Ірина Волошина, доктор медичних наук, професор Тренінгового центру сімейної медицини НМУ ім.О.О.Богомольця, членкиня ГО “Академія сімейної медицини України. – Інтерактивне спілкування з учасниками, яке проводили представники офісу бюро ВООЗ в Україні, показало, що підготовка регіональних стратегій імунопрофілактики потребує кращої підготовки і, ймовірно, іншого підходу до їхнього формування та впровадження. До прикладу, місцеві програми закупівлі вакцин в них не завжди висвітлюються.
Під час Форуму також активно обговорювались питання підготовки медичних кадрів. Наразі склалась така ситуація, що далеко не всі представники первинної медичної допомоги можуть безпосередньо надавати послугу вакцинації з причини відсутності підготовки, а це в багатьох віддалених локаціях є барʼєром для отримання профілактичних щеплень для населення. Про роль Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) в формуванні політики імунопрофілактики в Україні доповідав її голова Ф. І .Лапій. Учасники Форуму з його доповіді дізнались про оновлення в підходах до проведення кампанії ревакцинації від дифтерії та правцю та інші важливі питання.
Успішні кейси взаємодії з громадами на Форумі представили регіональні координаторки з вакцинації в Одеській, Житомирській та Чернівецькій областях від ГС “Коаліція за вакцинацію” проєкту USAID “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”.
“Захід відбувався за участі представників ДОЗ, ЦКПХ та громадського сектору. Тому, це було цікаво, продуктивно та актуально. Адже кожен міг поділитись досвідом, а також проговорити певні проблемні питання у роботі структури, котру представляв, – каже Надія Шубала, регіональна координаторка з вакцинації від ГС “Коаліція за вакцинацію” (Тернопільська область) проєкту USAID “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”. – Очікую, що після такого формату заходу налагодиться та покращиться комунікація між ЦКПХ, ДОЗ та громадським сектором, і, працюючи спільно, ми таки зможемо досягти збільшення рівня охоплення вакцинацією як серед дитячого населення, так і серед дорослого! Цікаво працювати у таких форматах зустрічей”.
Фото: ВООЗ, Надія Шубала, Ганна Лєснікова.
Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації
Інші новини
35 тисяч доз вакцини проти сказу отримають регіони України у вересні
“Гарячі” запитання про вакцинацію: роз’яснює Федір Лапій
Дайджест про вакцинацію в Україні та світі: сьомий випуск
Опитування для медпрацівників: поширені питання про вакцинацію від батьків та освітян
Спільна заява МОЗ, МОН, ЮНІСЕФ та ВООЗ щодо важливості вакцинації напередодні навчального року
60 тисяч доз дитячої вакцини від 5 хвороб в Україну доставив ЮНІСЕФ