60 тисяч доз дитячої вакцини від 5 хвороб в Україну доставив ЮНІСЕФ
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки уряду Японії доставив в Україну 60 000 доз ПЕНТА-Hib — комбінованої вакцини для профілактики в дітей дифтерії, правця, кашлюку, гепатиту В та гемофільної інфекції типу b (ХІБ) (з цільноклітинним кашлюковим компонентом) згідно з Національним календарем щеплень. Про це повідомляє ЮНІСЕФ.
«Перевага цієї вакцини полягає в тому, що вона допомагає захистити дітей одразу від п’яти хвороб. Потрібен лише один укол, відповідно, лише один візит до медичного закладу, що означає менше стресу для дитини та батьків, — сказав голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Мунір Мамедзаде. — Комбіновану вакцину ПЕНТА-Hib вводять дітям у 2, 4, 6 і 18 місяців. Якщо ваша дитина пропустила планові щеплення, зверніться до свого лікаря, щоб забезпечити їй захист від небезпечних інфекцій якомога швидше».
В Міністерстві охорони здоров’я України нагадують, що за сім місяців 2024 року зареєстрували 5 602 випадки захворювання на кашлюк — це у 27 разів більше, ніж за аналогічний період минулого року, також був зареєстрований один випадок дифтерії та 8 випадків правця. Ці захворювання можуть бути смертельно небезпечними, тому вакцинація проти них входить в Національних календар щеплень та є безоплатною для населення.
«З 1 серпня по всій країні, згідно з рішенням Держкомісії з питань ТЕБ та НС, почався додатковий раунд вакцинації дітей та ревакцинації дорослих проти дифтерії та правця, який триватиме до кінця року. В цей період сімейні лікарі та мобільні вакцинальні команди роз’яснюватимуть важливість щеплень та запрошуватимуть на вакцинацію тих, хто пропустив планові щеплення та ревакцинацію. Медична система забезпечує можливість отримати щеплення, тому батькам важливо перевірити вакцинальний статус — свій і дітей — та в разі пропуску щеплення звернутися до найближчої амбулаторії, щоб скорегувати графік вакцинації», — зазначив Ігор Кузін, заступник Міністра охорони здоров’я, Головний державний санітарний лікар України.
Дифтерія небезпечна тим, що навіть попри своєчасне лікування близько 20% невакцинованих хворих можуть померти. Єдиний спосіб захиститися від дифтерії та запобігти розвиткові небезпечних ускладнень цієї хвороби — вакцинація дітей і ревакцинація дорослих кожні 10 років. З 1991-го по 1998 рік, під час епідемії дифтерії в Україні, спричиненої низьким охопленням дітей вакцинацією та недостатньою ревакцинацією дорослих, на дифтерію захворіли близько 19 тисяч людей, 696 з яких не вижили.
Правець також може бути смертельно небезпечним, якщо людина не вакцинована. Заразитися ним можна в побуті навіть через невелику відкриту рану: наприклад, поранившись цвяхом чи загнавши скалку у шкіру під час садових робіт. Правець вражає нервову систему і проявляється сильними судомами. У разі важкої форми захворювання ризик померти становить понад 50%.
На кашлюк хворіють у будь-якому віці, але в дітей першого року життя це захворювання може мати вкрай тяжкий перебіг, викликаючи такі ускладнення, як пневмонія, ушкодження головного мозку, і призвести до смерті. Вакцинація запобігає тяжким проявам захворювання і можливим ускладненням.
Нагадуємо, що вакцинація проти кашлюку, дифтерії та правця дітей, а також ревакцинація дорослих проти дифтерії та правця, забезпечується державою відповідно до Національного календаря щеплень безоплатно. Щеплення можна зробити в державних медичних закладах (або приватних клініках, які уклали угоду з Національною службою здоров’я України).
Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації
Інші новини
«Стратегія кокона»: вся сім’я захищає немовля від кашлюку
Розпочалися просвітницькі зустрічі на тему вакцинації в рамках нового етапу проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Вакцинація – це інвестиція у власне здоров’я. Галина Янченко
Стартували освітні курси для другої групи фармацевтів, що проводитимуть вакцинацію в аптеках
Як ви ставитеся до вакцинації? Пройдіть опитування
Вакцинуватися людям з ослабленим імунітетом — життєво необхідно!