- Головна
- Новини вакцинації
- Опитування: ставлення до вакцинації
Опитування: ставлення до вакцинації

Громадська спілка “Коаліція за вакцинацію” проводила опитування щодо ставлення пересічних громадян до вакцинації.
На початку 2-го року проєкту USAID “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”, в листопаді 2023 року, ГС вже проводила опитування в 32 фокусних громадах проєкту, щоб почути ставлення людей до вакцинації. А саме: дізнатися, які в них поширені питання та можливі перестороги, наскільки вони в цілому обізнані в темі імунізації.
За цей час регіональні координатори з вакцинації провели понад 300 заходів в цих громадах (в тому числі з нагоди Всесвітнього тижня імунізації), які охопили понад 6 тисяч дітей та дорослих. Всі учасники заходів мали змогу поставити свої питання присутнім експертам та отримати вичерпні відповіді. Також протягом 2-го року проєкту в областях-учасницях проєкту було поширено майже 225 тисяч примірників поліграфічної продукції з промоції вакцинації. А загальна кількість активних користувачів Національного порталу з імунізації, який також було створено в рамках проєкту, з початку року складає вже 393 тисячі. Поширювати достовірну інформація про вакцинацію в громадах нам допомагали місцева влада, освітяни, центри первинної медико-санітарної допомоги через свої соцмережі.
Опитування в фокусних громадах проєкту було проведене, щоб побачити, як інформаційно-просвітницька робота в громадах вплинула на ставлення громадян до вакцинації та їхню обізнаність в темі профілактичних щеплень.
Ключові висновки опитування:
• Більшість опитаних 88,95% (порівняно з попередніми 76,8%) володіють інформацією, щодо того, що вакцинація захищає людину від можливих ускладнень інфекції. Динаміка зростання обізнаності – 12,15%. Обізнаність щодо вакцинації зросла більше ніж на 5% від вихідного рівня.
• 50% (порівняно з попередніми 41,8%) опитаних позитивно ставляться до вакцинації. 28,4% опитаних ставляться до вакцинації більше позитивно, ніж негативно. Негативне ставлення значно зменшилось: 5,4% (порівняно з попередніми 7%) ставляться до вакцинації більш негативно, ніж позитивно і 2,5% (порівняно з 5%) – ставляться до вакцинації негативно.
• Виросла довіра офіційним джерелам у питаннях вакцинації до 39%. Сімейному лікарю у питаннях вакцинації довіряють 19,4% опитаних. 21% – прислухаються і до порад сімейного лікаря, і до офіційних джерел інформації.
• 68,2 % зазначили що інформація про вакцину стала більш доступна в громадах. Прослідковується динаміка покращення обізнаності щодо Календаря щеплень- на 5%, щодо принципу дії вакцин – на 3,6%. 92,5 % респондентів знають мету виконання щеплень (більше попереднього на 3,1%).
• 36,6% (порівняно з попередніми 34,8%) опитаних, що працюють у сфері освіти ставляться до вакцинації позитивно, 36,4% (попередній показник – 34%) ставляться більше позитивно, ніж негативно.
• 80,8% опитаних працівників сфери охорони здоровʼя ставляться до вакцинації позитивно, 13,7% ставляться більше позитивно, ніж негативно. 3,74% ставляться нейтрально. Показник негативного ставлення зменшився до 1,8% (з попередніх 5,68%).
• Вражаюча динаміка зміни ставлення в опитаних працівників державної служби. 46,15% від опитаних працівників державної служби ставляться до вакцинації позитивно, ще 46% – більш позитивно, ніж негативно. Що на 17% вище за первинне опитування. Показник негативного ставлення в цій групі опитаних найменший – менше ніж 1 %. (Зменшився на більш ніж 5% від попереднього).
• 33,36% (на відміну від попереднього показника – 28,2%) працівників сфери торгівлі та послуг ставляться до вакцинації позитивно, а 33,6% більше позитивно, ніж негативно. Показник негативного ставлення зменшився до 7,9%.
• Опитані, що працюють у сфері фінансів, виробництва та енергетики у 36% випадках ставляться позитивно (що більш ніж на 4% вище за попередній показник), а 35% (порівняно з минулим – 30,4%) ставляться більше позитивно, ніж негативно.
Презентація результатів досліджень за посиланням:
https://drive.google.com/file/d/1GgEawwexvolq1SH7LNPFh-XwNi-Jhsom/view?usp=sharing
Інші новини
На Львіщині зафіксовано другий випадок правця серед дорослих
Науково-практична конференція “Закон і лікарська практика” пройшла на платформі Національного порталу з імунізації
Як нова редакція Закону про захист населення від інфекційних хвороб може наблизити євроінтеграцію України?
ОФІЦІЙНА ЗАЯВА Громадської спілки «Коаліція за вакцинацію» щодо візиту Регіонального директора Європейського бюро ВООЗ до російської федерації
Мій шлях до Ради Коаліції за вакцинацію. Наталія Гриньова
«ВАКЦИНАЦІЯ — СПІЛЬНА СПРАВА»: ЯК ГРОМАДИ СТАЮТЬ ЛІДЕРАМИ ІМУНОПРОФІЛАКТИКИ