Підозра на правець на Львівщині: захворів 48-річний чоловік
До одного з закладів охорони здоров’я Львова госпіталізували 48-річного чоловіка з підозрою на правець. Про це повідомляє Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб.
По медичну допомогу чоловік звернувся 1-го листопада до однієї з лікарень області з приводу травмування стопи, на яку наступив кінь. Однак наступного дня у пацієнта виникли характерні симптоми правця – тризм (спазм) м’язів обличчя, зокрема, жувальних м’язів; судоми, важкість дихання, загальна слабкість.
Чоловіка госпіталізували до одного із закладів охорони здоров’я Львова. Пацієнтові надається весь комплекс необхідної допомоги. У зв’язку з погіршенням стану розпочато штучну вентиляцію легень. Варто наголосити, що дані про попередню вакцинацію проти правця встановити не вдалося.
Згідно з даними Львівського ОЦКПХ, від початку року підтвердилося 2 випадки правця, а загалом була ще одна підозра на правець у 29-річної жінки, але в подальшому була спростована. На початку липня з правцем до лікарні госпіталізували 13-річну дівчинку. У вересні знову було зафіксовано випадок правця у дитини – до реанімації потрапив 10-річний хлопчик. На щастя, після лікування обоє дітей одужали та були виписані зі стаціонару. Діти не мали щеплень від правця.
“Тож нагадуємо, – не нехтуйте вакцинацією! Проти дифтерії та правця вакцинацію мають отримувати не лише діти у 2, 4, 6,18 місяців; ревакцинацію – у 6 та 16 років, а й також і дорослі, причому кожні 10 років! Щеплення можна отримати безкоштовно, за додатковою інформацією зверніться до свого сімейного лікаря. Дотримуйтеся календаря профілактичних щеплень! Хвороби – підступні! Вакцинація – ефективна і безпечна! У разі отримання травми слід звернутися до лікаря! І не лише для обробки рани, а й для вирішення питання екстреної профілактики правця!” – Львівський ОЦКПХ.
Довідка: з 1 серпня за ініціативи Міністерства охорони здоров’я, Центру громадського здоров’я та обласних центрів контролю і профілактики захворювань, за підтримки ВООЗ та ЮНІСЕФ, в Україні розпочалися додаткові заходи з імунізації проти кашлюку, дифтерії та правця. Додатковий раунд з імунізації триватиме до кінця року. Зокрема, дітям які пропустили планові щеплення за Національним календарем профілактичних щеплень, та дорослим, які не отримали ревакцинацію, медики нагадуватимуть про важливість щеплень та запрошуватимуть на вакцинацію.
«За підсумками 2023 року рівень вакцинації проти дифтерії та правця серед українців на 37% нижчий, ніж в країнах ЄС. У 2023 році лише 151 697 дітей отримали щеплення. Решта — попри безперебійну наявність вакцини у медзакладах на рівні регіонів — пропустили щеплення. З 1 серпня по всій країні, за рішенням Держкомісії з питань ТЕБ та НС, починається додатковий раунд з вакцинації дітей та ревакцинації дорослих, який триватиме до кінця року. Медична система забезпечує можливість отримати щеплення як в пунктах щеплень, так і під час виїзних сесій вакцинальних команд медиків до громад. Тому батькам важливо перевіряти вакцинальний статус свій і дітей та в разі пропуску щеплення звернутися до найближчої амбулаторії та скорегувати графік вакцинації», — заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
Важливо розуміти, що вакцинуватися проти дифтерії та правця необхідно як дітям, так і дорослим. Поновлювати захист проти цих смертельно небезпечних інфекцій дорослим потрібно кожні 10 років (а у випадку травми ревакцинуватися слід, якщо з останнього щеплення проти правця минуло 5 років і більше). На жаль, хвороби не зважають на вік і можуть вразити кожного. Вакцинація проти цих інфекцій є надзвичайно ефективною (до 100%) та безпечною. Тож потурбуйтеся про себе – вакцинуйтеся!
Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації
Інші новини
Стартувала доставка майже двох мільйонів доз вакцини АДП-м у регіони України – ЦГЗ
48-річний чоловік помер від правця на Львівщині
Грип та COVID-19 в Україні: що нового?
270 тисяч доз вакцини проти правця та дифтерії доставив в Україну Дитячий Фонд ООН ЮНІСЕФ
Стартував конкурс громад для участі в проєкті “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
38 500 доз вакцини проти сказу отримала Україна в листопаді