В Одесі обговорили стратегію вакцинопрофілактики в Україні
Семінар для медичних працівників “Стратегія вакцинопрофілактики дитячого та дорослого населення України” за участі провідного експерта Національного порталу з імунізації, голови Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) Федора Лапія пройшов в м. Одеса 12.12.2024. Організатором заходу виступив Департамент охорони здоров’я Одеської міської ради.
Федір Лапій поділився з присутніми планами з оновлення Національного календаря щеплень, який незабаром буде винесено на громадське обговорення, детально розглянув ситуацію по захворюваності на вакцинокеровані хвороби в Україні, а також розповів про перспективи розвитку вакцинопрофілактики в світі.
Інші спікери заходу – сімейна лікарка Оксана Молода, акушер-гінеколог Сергій Бакшеєв та інфекціоністка Анастасія Неклюдова – ділилися з учасниками досвідом впровадження вакцинації на робочому місці та розмірковували про роль медичних працівників у формуванні прихильності до вакцинації в пацієнтів. Багато уваги, зокрема, було приділено питанню вакцинації проти вірусу папіломи людини. Адже Одеса наразі одне з небагатьох міст України, що проводить вакцинацію підлітків обох статей проти ВПЛ коштом міського бюджету. Це є елементом програми міста з ранньої профілактикики онкологічних захворювань, яку нещодавно представив підкомітету Верховної Ради України з питань профілактики та боротьби з онкологічними захворюваннями голова Департаменту охорони здоров’я Одеської міської ради Левон Нікогосян, про що він згадав, відкриваючи захід.
“Так сталося, що питання вакцинації у світі чомусь активно дискутується в позамедичних колах. На прикладі двох вакцинаційних кампаній – антиковідної та проти вірусу папіломи людини – ми побачили, як важливо правильно комунікувати, постійно говорити та доводити необхідність щеплень. Я щасливий, що Одеса стала одним з небагатьох міст України, яке впровадило вакцинацію проти ВПЛ для діточок за бюджетний кошт. Це інвестиція у майбутнє, яка вже була зроблена нами”, – прокоментував Левон Нікогосян за підсумками конференції.
“Сьогодні вдалося відвідати чудовий захід з неймовірно крутими спікерами! В черговий раз наголошую що боятися потрібно хвороб, а не вакцинації. Майже 7000 підтверджених випадків захворювання на кашлюк в Україні за цей рік, для хвороби від якої існує захист – це дуже багато. Багато інформації було про захист від вірусу папіломи людини. Якщо раптом хтось не знає що то за звір такий, це вірус що викликає рак шийки матки (і не тільки). Знайти ліки від раку це була мрія і ціль попередніх поколінь, але ж зробити так щоб захворювання взагалі не відбулося це ж набагато краще. Шкода що поки що лише від раку що викликається ВПЛ. Бережіть себе і своїх діток. Вакцинуйтеся вчасно”, – поділилася на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук учасниця заходу, лікарка-педіатриня Оксана Азарнова.
Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації
Фото: Національний портал з імунізації
Інші новини
Україна отримала 249 ампул дифтерійного антитоксину
Що зміниться у Національному календарі щеплень з 2026 року?
Роз’яснення змін до наказу МОЗ №595 щодо нових вимог забезпечення умов зберігання, транспортування, приймання та обліку вакцин
Основні зміни в управлінні вакцинами за наказом МОЗ України №595
Результати опитування щодо ставлення до вакцинації в громадах
Спалах гепатиту А зафіксовано на Львівщині