10-річний хлопчик помер від дифтерії в Німеччині
В Німеччині зафіксовано летальний випадок внаслідок дифтерії. Про це повідомляє Reuters.
10-річний хлопчик з Бранденбурга, Німеччина, захворів в жовтні 2024 року і з того часу знаходився у відділенні інтенсивної терапії лікарні в Берліні. Згідно з даними місцевих органів охорони здоров’я, хлопчик не був вакцинований проти дифтерії.
Відповідно до даних Інституту Роберта Коха, в 2024 році в Німеччині від дифтерії померло двоє дорослих, а в 2023 році – один дорослий.
Довідково:
Дифтерія – інфекційне захворювання, що викликається коринебактерією (дифтерійною паличкою). Ця бактерія здатна виробляти потужний та вкрай небезпечний для здоров’я та життя людини токсин. Дифтерія передається повітряно-крапельним шляхом, тобто через кашель, чхання. Також можна заразитись через предмети, якими користувалася хвора людина: іграшки, постіль, посуд (така званий контактний шлях передачі). Підступність дифтерії в тому, що вона може передаватись не лише від хворої людини, а й від носія збудника. В останньому випадку носій не має симптомів, але від нього можливо заразитися.
Найпоширеніші симптоми:
- біль у горлі,
- підвищення температури тіла (частіше до не надто високих цифр),
- озноб,
- збільшення шийних, підщелепних лімфатичних вузлів,
можливий набряк шиї - осиплість голосу
- утруднення дихання, ковтання.
Специфічним симптомом є поява плівок сірого кольору. Токсин,який виділяє бактерія, руйнує здорові тканини. Протягом кількох днів мертва тканина утворює товсте сіре покриття, найчастіше в горлі. Але плівки можуть покривати і інші ділянки тіла: ніс, око, піхву і шкіру. Можуть вистилати і невидимі для ока ділянки: трахею, серце (що призводить до такого ускладнення хвороби як дифтерійний міокардит)
Які ускладнення дифтерії?
- Блокування дихальних шляхів, через закупорку плівками
- Пошкодження серцевого м’яза (міокардит)
- Ушкодження нервів (поліневропатія)
- Втрата здатності рухатися (параліч)
- Дихальна недостатність або запалення легень (пневмонія)
- Ураження нирок
Дифтерія може призвести до смерті. Навіть при лікуванні близько 1 із 10 пацієнтів з дифтерією гинуть. Без лікування, як правило, шанси 50 на 50.
Єдиний спосіб профілактики – це вакцинація.
І щеплюватись потрібно не тільки дітям, а й дорослим! Вакцинація дітей та дорослих проти дифтерії та правця входить до Національного календаря профілактичних щеплень та забезпечується державою безоплатно для пацієнта.
Для профілактики дифтерії використовують комплексну вакцину. Тобто захистить вона не тільки від дифтерії, а і від кашлюку та правця (АаКДП, АКДП), або ж дифтерії і правця (АДП, АДП-М).
Матеріал підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації в рамках реалізації меморандуму щодо спільних намірів з розвитку імунопрофілактики між МОЗ України, ЦГЗ України та ГС ‘Коаліція за вакцинацію'”.
Інші новини
Батьків у Польщі штрафуватимуть за відмову вакцинувати дітей
Як я втратила доньку через невиліковне ускладнення кору
В США можливий новий спалах COVID-19
Універсальна програма вакцинації в Індії (УІП): захист кожної вагітної жінки та дитини від 12 інфекційних захворювань.
Всесвітній день боротьби з поліомієлітом: 10 фактів про смертельно небезпечну хворобу
Вакцинація в Ірландії очима сімейної лікарки з України