- Головна
- Новини вакцинації
- Спалах гепатиту А зафіксовано на Львівщині
Спалах гепатиту А зафіксовано на Львівщині

У Шептицькому районі Львівської області триває спалах вірусного гепатиту А. Про це повідомила Наталія Іванченко, головний державний санітарний лікар Львівської області, генеральний директор ДУ “Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб” МОЗ України.
“Станом на 4 лютого ми говоримо про 27 хворих, з них 12 дітей. Спалах охопив п’ять населених пунктів району. Небезпека в тому, що інкубаційний період (тобто період від моменту потрапляння вірусу до появи перших клінічних ознак) може становити до 45 діб. Відповідно, ті люди, які вже контактували й інфікувалися, – можливо, ми про них ще не знаємо і вони будуть виявлені в подальшому.
Також небезпекою є те, що один із організованих колективів також потрапив в осередок, і там захворіло дев’ятеро людей.На сьогодні в цьому закладі проводиться онлайн-навчання, щоб розірвати контакти дітей і персоналу на максимальний інкубаційний період, тобто на 45 діб”, – прокоментувала Наталія Іванченко. Фахівчиня нагадує про:
- гігієну рук;
- споживання води гарантованої якості;
- дотримання заходів елементарної гігієни, яке може зберегти здоров’я і врятувати життя.
Що таке вірусний гепатит А?
Вірусний гепатит А — це захворювання печінки вірусного походження, що може мати як легкий, так і важкий перебіг.
Основні факти про гепатит А:
- Вірус гепатиту А (ВГА) передається внаслідок вживання забруднених харчів або води.
- Ризик інфікування ВГA пов’язаний з відсутністю безпечної води і поганими санітарією та гігієною (наприклад, через брудні руки).
- ВГА гине через 5 хв кип’ятіння. За кімнатної температури в сухому середовищі він зберігається протягом тижня, у воді — від 3 до 10 місяців, у випорожненнях — до 30 діб.
- Майже всі інфіковані повністю одужують від ВГА, однак зрідка бувають випадки, коли захворілі помирають від фульмінантної (блискавичної) форми ВГА.
- Після перенесеного захворювання на ВГА формується довічний імунітет.
- Для профілактики інфікування ВГА існує безпечна та ефективна вакцина.
Ефективним методом профілактики гепатиту А є вакцинація, яка може проводитись з віку 12 місяців. (Важливо: вакцина може бути використана і в якості постконтактної профілактики, тобто після контакту з джерелом інфекції для попередження захворювання). Наразі вакцинація проти гепатиту А в Україні є рекомендованою. Це означає, що вакцина може бути придбана власним коштом пацієнта в аптечній мережі.
Матеріал підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації в рамках реалізації меморандуму щодо спільних намірів з розвитку імунопрофілактики між МОЗ України, ЦГЗ України та ГС “Коаліція за вакцинацію”.
Інші новини
На платформі НПІ пройшла науково-практична конференція “Актуалізація національного календаря профілактичних щеплень”
На Львіщині зафіксовано другий випадок правця серед дорослих
Науково-практична конференція “Закон і лікарська практика” пройшла на платформі Національного порталу з імунізації
Як нова редакція Закону про захист населення від інфекційних хвороб може наблизити євроінтеграцію України?
ОФІЦІЙНА ЗАЯВА Громадської спілки «Коаліція за вакцинацію» щодо візиту Регіонального директора Європейського бюро ВООЗ до російської федерації
Мій шлях до Ради Коаліції за вакцинацію. Наталія Гриньова