- Головна
- Новини вакцинації
- Сучасна система зберігання вакцин за умов «холодового ланцюга» та посилення лабораторного потенціалу на рівні регіонів
Сучасна система зберігання вакцин за умов «холодового ланцюга» та посилення лабораторного потенціалу на рівні регіонів

Як інформує головний державний санітарний лікар України, заступник Міністра охорони здоров’я України Ігор Кузін на своїй сторінці у Facebook завершився один зі спільних проєктів Міністерство охорони здоров’я України та World Bank, який стартував у відповідь на пандемію у 2021 році та ефективно трансформувався з огляду на воєнні виклики, з якими зіткнулась Україна. Підсумки та результати роботи даного проєкту було обговорено під час роботи місії в Україні, зокремо визначено головні досягнення та ефективні механізми, які були напрацьовані в ході спільної взаємодії та можуть використовуватись у інших спільних проєктах. Детальніше про них читайте нижче.
Під час реалізації проєкту «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні» створено діючу сучасну систему зберігання та транспортування вакцин за умов «холодового ланцюга». Старе обладнання, зокрема холодильники та морозильні камери, замінені на сучасні холодові кімнати та холодильне обладнання, яке відповідає світовим стандартам. Дооснащення автопарку фургонами-рефрижераторами посилило логістичну складову та контроль за якістю імунобіологічних препаратів на етапах від зберігання до перевезення.

Також, реалізовано комплексну програму з дооснащення та заміни застарілого лабораторного обладнання на рівні регіонів та закуплено спецобладнання для 17 областей для знезараження медичних відходів. Окремий вектор роботи це посилення енергонезалежності медзакладів та закупівля високоточного обладнання як КТ та ангіографи.
Лабораторії в регіонах отримали майже 1,5 тисячі специфічного обладнання серед якого сучасні ампліфікатори, центрифуги, автоклави. Це дозволяє підвищити лабораторну спроможність та розширити можливості проведення сучасних точних досліджень з виявлення збудника, як коронавірусної хвороби COVID-19 так інших патогенів. У рамках проєкту також закуплено 4 секвенатори з наборами реагентів для Одеського, Вінницького, Дніпропетровського та Київського обласного ЦКПХ. На випадок «блекаутів» для медзакладів було закуплено 769 генераторів різної потужності для медзакладів у всіх регіонах України.

Під час спільної роботи враховуючи спеціальні механізми закупівель Світового Банку в рамках проєкту вдалося купити 38 комп’ютерних томографів для лікарень у 18 областях та 11 ангіографів для медзакладів у 10 областях. Обладнання придбали за прямими договорами з постачальниками – це дешевше за ринкову пропозицію та пришвидшує терміни поставки обладнання. У більшості закладів обладнання вже готове для допомоги лікарям та пацієнтам.
Також, одним із важливих напрямків співпраці Міністерства зі Спільні зі Світовим банком проєкти МОЗ України стала закупівлі обладнання для реанімацій. Майже 200 лікарень по всій країні отримали сучасні наркозно-дихальні станції. 300 нових сучасних апаратів в ці хвилини допомагають лікарям проводити операції та підтримують пацієнтів.

Якісна, доступна та безоплатна медична допомога залишається незмінним пріорітетом спільного партнерства і буде продовжена в нових спільних проєктах.
Матеріал підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації в рамках реалізації меморандуму щодо спільних намірів з розвитку імунопрофілактики між МОЗ України, ЦГЗ України та ГС “Коаліція за вакцинацію”.
Фото взяті із офіційної сторінки у Facebook Ігоря Кузіна.
Інші новини
Вірус папіломи людини. Чому вакцинація в підлітковому віці – найкращий захист
Міфи та правда про туберкульоз
Вебінар “Батьківство без стресу” пройшов на платформі Національного порталу з імунізації
Профілактична вакцинація проти сказу
Зимова Школа Вакцинації-2025 пройшла в Закарпатській області
Медичні заклади України отримали 100 тисяч доз комбінованої вакцини ПЕНТА-Hib