- Головна
- Новини вакцинації
- В рамках Коаліції за вакцинацію створено Департмент освітньо-навчальних програм
В рамках Коаліції за вакцинацію створено Департмент освітньо-навчальних програм

Завершення Українського тижня імунізації-2025 ознаменувалося для Коаліції за вакцинацію важливою подією: запуском напрямку з проведення навчальних заходів для медиків та батьків. Для цього в рамках Коаліції за вакцинацію було створено Департамент освітньо-навчальних програм. Заходи проводитимуться на платформі Національного порталу з імунізації.
Це стало логічним продовженням багаторічної просвітницької діяльності Коаліції. Адже громадською спілкою напрацьовано величезний досвід комунікації з різними верствами населення, адвокації вакцинації та в цілому доказової медицини, участі в національних інформаційних кампаніях за участі МОЗ України, ЦГЗ України та міжнародних партнерів.
Навчальні заходи успішно проводилися Коаліцією й раніше. Проте зараз ця діяльність стане системною: науково-практичні конференції з нарахуванням балів БПР для медиків та просвітницькі вебінари для батьків будуть проводитися на платформі Національного порталу з імунізації на постійній основі. Як завжди, на них буде висвітлюватися тема імунопрофілактики. Разом з тим, спектр обговорюваних питань розшириться.
Ми пишаємося тим, що новостворений Департамент вебінарів – це не просто група досвідчених фахівців, а й команда однодумців, об’єднаних спільними цінностями та спільною метою. Про свій шлях до співпраці з Коаліцією за вакцинацію та про своє бачення майбутнього проєкту розповідають його учасниці.
“Мій шлях до ГС «Коаліція за вакцинацію» розпочався ще задовго до офіційного долучення — з особистої трансформації. Після народження сина я була затятою антивакцинаторкою, однак участь у тренінгах агентів змін, які проводила ГО «Батьки за вакцинацію» (член ГС “Коаліція за вакцинацію” – ред.), відкрила мені очі, – розповідає Анна Карпова, що відповідатиме за загальний менеджмент напрямку та технічний супровід навчальних вебінарів. – Я зрозуміла, наскільки хибною була моя позиція, і з 2018 року стала активною членкинею харківської команди цієї організації. Відтоді я брала участь у багатьох ініціативах, зокрема, в організації круглого столу в Харківській ОДА в межах проєкту, спрямованого на підтримку впровадження стратегії вакцинації проти COVID-19. З 2022 року я активно долучаюсь до реалізації проєктів Коаліції у сфері громадського здоров’я за підтримки ВООЗ та USAID.

(зліва направо) Членкині “Коаліції за вакцинацію” Анна Карпова, Надія Некрилова, Ірина Андріяш та Ганна Лєснікова на міжсекторальній зустрічі з розробки операційних планів імунізації на 2026-2028 рік
Сьогодні я щиро вдячна за можливість долучитися до розбудови напряму вебінарів у ГС «Коаліція за вакцинацію». Бути частиною такої професійної й відданої команди — це велика відповідальність і водночас велике натхнення. Вірю, що цей напрямок надзвичайно важливий, адже в найскладніші періоди нашого життя ми повинні підтримувати медиків і суспільство, вести системну просвітницьку роботу та стояти на варті здоров’я нашої нації”.

Анна Карпова з колегами на тренінгу Агентів змін з вакцинації Коаліції за вакцинацію з представниками МОЗ України
“Моє знайомство з Коаліцією за вакцинацію почалось ще у Херсоні. Як це сталось? Одного дня, в черговий раз я шукала вебінар на який би то зареєструватись, і натрапила на анкету Агентів змін з вакцинації. Прочитала мету та цінності і вирішила заповнити. Через якийсь час мені зателефонувала пані Ірина Андріяш (член Дирекції Коаліції за вакцинацію – ред.), і так я стала керівником Херсонського осередку Агентів змін з вакцинації, – згадує Надія Шубала, лікарка-імунологиня, експертка Департаменту вебінарів, що відповідатиме за методичний супровід заходів. – Пізніше, я повернулась в Тернопіль (в Херсоні замість мене залишилась інша активна людина – Валерія Бойко), народила донечку і планувала бути у декретній відпустці повноцінних 3 роки. Але одного разу мені знову зателефонувала пані Ірина і запропонувала долучитись до проєкту, котрий повинен був розпочатись у Тернопільській області, і стати членом Коаліції за вакцинацію. І я погодилась. Далі, уже в проєкті, я познайомилась з великою кількістю неймовірних людей, дехто став для мене дуже близьким і моїм натхненником! У проєкті я отримала великий досвід навиків комунікації та організації заходів, бо для мене це було щось абсолютно нове. Проте, коли проєкт призупинився, моя робота в Тернополі з адвокації не зупинилась. Це вже стало для мене стилем життя – поширювати інформацію про переваги та важливість вакцинації і розвінчувати міфи. Але одного дня, мені знову зателефонувала пані Ірина (я скоро буду боятись її дзвінків 🙂 ) і поділилась інформацією, що Коаліція за вакцинацію запускає новий проєкт – освітній. А саме – буде організовувати та проводити вебінари та конференції для лікарів з балами БПР і окремо для батьків. Теми будуть найрізноманітніші, але завжди буде у супроводі вакцинація. Адже, насправді, вакцинація дотична до більшості медичних тем (навіть якщо інколи нам здається що якась патологія і вакцинація абсолютно не пов’язані, насправді виходить протилежне).Тому, я дуже вірю, що цей проєкт буде справді корисний як для лікарів, так і для людей, не повʼязаних з медициною”.

Надія Шубала на просвітницькій зустрічі зі студентами-медиками ТНМУ ім.Горбачевського

Надія Шубала представляє Національний портал з імунізації пді час просвітницької зустрічі в рамках проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
“Я сама в минулому антивакцинаторка і тому як ніхто розумію важливість просвітницьких заходів для подолання упереджень та стереотипів, – каже головна редакторка Національного порталу з імунізації Марія Калмикова, що долучилася до Департаменту вебінарів в якості модераторки заходів. – Завдяки знайомству з Коаліцією за вакцинацію я прийшла в медичну журналістику та провела чимало різноманітних навчальних заходів для батьків та медичних працівників включно з Всеукраїнським тренінгом Агентів змін з вакцинацію в Одесі. Тож тепер радо використовую цей досвід в модерації заходів на платформі нашого Порталу. І завжди нагадую учасникам цих заходів, що саме їхня комунікація з пацієнтами може докорінно змінити їхнє життя, як змінилося колись моє”.

Марія Калмикова під час лекції з вакцинації вагітних та немовлят
Проєкт розпочався під час Українського тижня імунізації: було проведено батьківський вебінар “Статеве здоров’я підлітків та вакцинація” за участі фахівчині зі статевого виховання Вікторії Потічко, лікаря гінеколога-онколога Олександра Зуба та голови Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федора Лапія.

Модераторка вебінару “Статеве здоров’я підлітків та вакцинація” Марія Калмикова та спікери заходу: Вікторія Потічко, Олександр Зуб, Федір Лапій
В травні команда Департаменту вебінарів планує проведення трьох заходів. На один з них вже відкрито реєстрацію: це науково-практична конференція “Сигнальні стани в патології кишківника та роль вакцинації проти ВПЛ інфекції в профілактиці цих станів” з нарахуванням 5 балів БПР.
З питань співпраці в напрямку освітніх заходів пишіть на електронну адресу edu@vaccine.org.ua
Також для того, аби навчальні заходи були максимально корисними для медичних працівників, Департамент освітньо-навчальних програм запускає опитування. Анкета розрахована як на тих, хто бажає долучитися до заходів у якості слухача, так і на фахівців, які готові виступати спікерами. Отримані відповіді допоможуть краще зрозуміти потреби медичної спільноти, вибрати актуальні теми, зручний формат подачі інформації та забезпечити ефективну взаємодію з експертами з різних регіонів України.
Заповнення анкети займе буквально кілька хвилин.
Заздалегідь вдячні!
Інші новини
Спалах гепатиту А зафіксовано в Києві
Як громади можуть змінити хід імунізації: інтерв’ю з доктором Ярно Хабіхтом
Вебінар “Статеве здоров’я підлітків та вакцинація”пройшов на платформі Національного порталу з імунізації
Запрошуємо на вебінар для батьків “Статеве здоров’я підлітків та вакцинація”
14-річний нещеплений хлопець помер від правця у Дніпрі
Вакцинація вагітних жінок: ламаємо стереотипи. Науково-практична конференція пройшла на платформі Національного порталу з імунізації