- Головна
- Новини вакцинації
- В Сарнах собака, хворий на сказ, покусав двох людей
В Сарнах собака, хворий на сказ, покусав двох людей

В м. Сарни Рівненської області безпритульний собака, добре відомий місцевим жителям, покусав двох людей. Пізніше в тварини лабораторно підтвердили сказ. Про це повідомила Сарненська міська рада.
Відповідно до даних міської ради, “чорний безпритульний собака, якого часто бачили біля меморіалу Слави та магазину «АТБ»” виявився хворим на сказ. Тварина померла, але встигла покусати двох людей. Мешканців міста закликали звертатися до травматолога-рабіолога КНП «Сарненська ЦРЛ», якщо вони мали будь-який контакт із загиблою твариною.
Нагадуємо, що сказ – це захворювання, викликане рабівірусом. У 100% випадків – смертельне. Вірус передається через укус інфікованою твариною або ослинення нею пошкодженої шкіри чи слизових оболонок людини. Захворюванню можна запобігти, якщо людина, яку вкусила чи ослинила невакцинована/невідома/дика тварина, негайно звернеться по допомогу до лікаря. Якщо людина не звертається за медичною допомогою вчасно і розвивається сказ, допомогти захворілому неможливо.
Важливо пам’ятати, що в жодному разі постраждала особа не повинна вести спостереження за твариною, що нанесла їй покуси! Забезпечення карантинування тварини, що нанесла покуси, – це відповідальність її власника. Якщо ж це безпритульна тварина, то юридично відповідальность несе місцева влада.
Наразі в Україні сказ найчастіше реєструється в собак та котів – як безпритульних, так і домашніх. Тож у випадку укусу чи ослинення слизових оболонок не зволікайте: звертайтеся за медичною допомогою та розпочинайте курс екстреної вакцинації проти сказу. Вакцина проти сказу є звичайною неживою вакциною, щеплення якою не вимагає жодних обмежень у вживанні напоїв чи їжі та жодних змін способу життя. В окремих випадках окрім вакцини призначається також введення антирабічного імуноглобуліну.
Необхідне введення як вакцини так і імуноглобуліну в наступних випадках:
- Широкі укуси(більше 5см);
- Глибокі укуси (що дістають до м’язів);
- Будь-який укус, нанесений дикою твариною;
- Безпосередній контакт з кажанами;
- Будь-який укус або ослинення пошкодженої шкіри наступних ділянок:
голова;
шия;
руки;
промежина; - Ослинення слизових оболонок навіть без їх ушкодження.
Важливо розуміти, що лікування сказу не існує, тому вчасне проведення екстреної профілактики цього захворення є критично важливим. Бережіть себе! Регулярно вакцинуйте своїх домашніх улюбленців проти сказу, не чіпайте без нагальної потреби невідомих тварин, а якщо укус чи ослинення все ж відбулися, негайно звертайтеся за медичною допомогою.
Матеріал підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації в рамках реалізації меморандуму щодо спільних намірів з розвитку імунопрофілактики між МОЗ України, ЦГЗ України та ГС “Коаліція за вакцинацію”.
Інші новини
В Україні стрімко зростає захворюваність на кір
В рамках Коаліції за вакцинацію створено Департмент освітньо-навчальних програм
Спалах гепатиту А зафіксовано в Києві
Як громади можуть змінити хід імунізації: інтерв’ю з доктором Ярно Хабіхтом
Вебінар “Статеве здоров’я підлітків та вакцинація”пройшов на платформі Національного порталу з імунізації
Запрошуємо на вебінар для батьків “Статеве здоров’я підлітків та вакцинація”