- Головна
- Новини вакцинації
- На платформі Національного порталу з імунізації пройшла науково-практична конференція для медиків
На платформі Національного порталу з імунізації пройшла науково-практична конференція для медиків

Чергова науково-практична конференція з нарахуванням балів БПР, організована Департаментом освітньо-навчальних програм громадської спілки “Коаліція за вакцинацію” “Сигнальні стани в патології кишківника та роль вакцинації проти ВПЛ інфекції в профілактиці цих станів”, пройшла на платформі Національного порталу з імунізації. Модераторкою заходу виступила головна редакторка Національного порталу з імунізації Марія Калмикова.
Юлія Матвійчук – лікар-гастроентеролог, член United European Gastroenterology – поділилася актуальними науковими даними з теми “Синдром подразненого кишківника – діагноз виключення чи маска серйозного стану?” та представила декілька клінічних кейсів.
Димитрій Хвалибога – хірург-проктолог, кандидат медичних наук, доктор філософії, PhD, асистент кафедри хірургії №2 Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського – розповів про “червоні прапорці” в проктології (тобто симптоми, за наявності яких необхідно якнайшвидше звернутися за медичною допомогою для виключення або підтвердження серйозного стану). Під час доповіді лектор також представив клінічні випадки з власної практики.
Федір Лапій – голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ), к.м.н., доцент кафедри педіатрії, імунології, інфекційних та рідкісних захворювань медичної школи Європейського міжнародного університету, провідний експерт Національного порталу з імунізації – розкрив тему “Вакцинація проти ВПЛ як профілактика анального раку”. Зокрема, було представлено дані щодо ефективності вакцинації проти папіломавірусної інфекції для попередження цього конкретного виду раку, а також оновлену інформацію щодо ефективності в реальних умовах однодозової схеми вакцинації проти ВПЛ (яка буде використовуватись і в Україні в рамках оновленого Календаря щеплень з 2026 року).
Володимир Косовський – психіатр, психотерапевт, PhD, доктор філософії, член асоціації психіатрів України – висвітлив тему “Між правдою та надією: мистецтво складної розмови з пацієнтом”. В ході своєї доповіді лектор описав для слухачів модель повідомлення пацієнтові складних новин (так звана модель SPIKES) та поділився практичними порадами з ефективної та екологічної кризової комунікації з пацієнтами та їхніми близькими.
Тему уваги до пацієнта та турботи про нього можна прослідкувати в усіх доповідях. Саме увага та турбота лікаря дозволяють як вчасно помічати тривожні симптоми, так і рекомендувати вакцинацію для попередження станів, що загрожують життю пацієнта. Так само увага та турбота дозволяють побудувати оптимальну комунікацію з пацієнтом та дати йому надію навіть у випадку невтішного діагнозу, що, в свою чергу, дозволяє продовжити лікування (коли це можливо) або ж організувати паліативну допомогу та в будь-якому разі покращити якість життя пацієнта. Увага та турбота – це те, чого зараз, в часи повномасштабної агресії рф, не вистачає кожному з нас. ГС “Коаліція за вакцинацію” щиро дякує спікерам не лише за фахову та актуальну інформацію, а й за пацієнтоорієнтований, людяний підхід до профілактики захворювань, лікування пацієнтів та комунікації з ними.
Наступна онлайн-конференція для медиків на платформі Національного порталу з імунізації з теми “Здоров’я підлітків у фокусі: медико-соціальні аспекти статевого виховання та вакцинації” відбудеться вже 30 травня з 13.00 до 18.00. Медичні працівники всіх спеціальностей можуть долучитися до заходу, зареєструвавшись за посиланням.
Матеріал підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації в рамках реалізації меморандуму щодо спільних намірів з розвитку імунопрофілактики між МОЗ України, ЦГЗ України та ГС “Коаліція за вакцинацію”.
Інші новини
Нові вимоги до умов зберігання вакцин: роз’яснення експерта
В Сарнах собака, хворий на сказ, покусав двох людей
В Україні стрімко зростає захворюваність на кір
В рамках Коаліції за вакцинацію створено Департмент освітньо-навчальних програм
Спалах гепатиту А зафіксовано в Києві
Як громади можуть змінити хід імунізації: інтерв’ю з доктором Ярно Хабіхтом