- Головна
- Новини вакцинації
- На платформі Національного порталу з імунізації пройшла науково-практична конференція для медиків
На платформі Національного порталу з імунізації пройшла науково-практична конференція для медиків

Чергова науково-практична конференція з нарахуванням балів БПР, організована Департаментом освітньо-навчальних програм громадської спілки “Коаліція за вакцинацію” “Сигнальні стани в патології кишківника та роль вакцинації проти ВПЛ інфекції в профілактиці цих станів”, пройшла на платформі Національного порталу з імунізації. Модераторкою заходу виступила головна редакторка Національного порталу з імунізації Марія Калмикова.
Юлія Матвійчук – лікар-гастроентеролог, член United European Gastroenterology – поділилася актуальними науковими даними з теми “Синдром подразненого кишківника – діагноз виключення чи маска серйозного стану?” та представила декілька клінічних кейсів.
Димитрій Хвалибога – хірург-проктолог, кандидат медичних наук, доктор філософії, PhD, асистент кафедри хірургії №2 Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського – розповів про “червоні прапорці” в проктології (тобто симптоми, за наявності яких необхідно якнайшвидше звернутися за медичною допомогою для виключення або підтвердження серйозного стану). Під час доповіді лектор також представив клінічні випадки з власної практики.
Федір Лапій – голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ), к.м.н., доцент кафедри педіатрії, імунології, інфекційних та рідкісних захворювань медичної школи Європейського міжнародного університету, провідний експерт Національного порталу з імунізації – розкрив тему “Вакцинація проти ВПЛ як профілактика анального раку”. Зокрема, було представлено дані щодо ефективності вакцинації проти папіломавірусної інфекції для попередження цього конкретного виду раку, а також оновлену інформацію щодо ефективності в реальних умовах однодозової схеми вакцинації проти ВПЛ (яка буде використовуватись і в Україні в рамках оновленого Календаря щеплень з 2026 року).
Володимир Косовський – психіатр, психотерапевт, PhD, доктор філософії, член асоціації психіатрів України – висвітлив тему “Між правдою та надією: мистецтво складної розмови з пацієнтом”. В ході своєї доповіді лектор описав для слухачів модель повідомлення пацієнтові складних новин (так звана модель SPIKES) та поділився практичними порадами з ефективної та екологічної кризової комунікації з пацієнтами та їхніми близькими.
Тему уваги до пацієнта та турботи про нього можна прослідкувати в усіх доповідях. Саме увага та турбота лікаря дозволяють як вчасно помічати тривожні симптоми, так і рекомендувати вакцинацію для попередження станів, що загрожують життю пацієнта. Так само увага та турбота дозволяють побудувати оптимальну комунікацію з пацієнтом та дати йому надію навіть у випадку невтішного діагнозу, що, в свою чергу, дозволяє продовжити лікування (коли це можливо) або ж організувати паліативну допомогу та в будь-якому разі покращити якість життя пацієнта. Увага та турбота – це те, чого зараз, в часи повномасштабної агресії рф, не вистачає кожному з нас. ГС “Коаліція за вакцинацію” щиро дякує спікерам не лише за фахову та актуальну інформацію, а й за пацієнтоорієнтований, людяний підхід до профілактики захворювань, лікування пацієнтів та комунікації з ними.
Наступна онлайн-конференція для медиків на платформі Національного порталу з імунізації з теми “Здоров’я підлітків у фокусі: медико-соціальні аспекти статевого виховання та вакцинації” відбудеться вже 30 травня з 13.00 до 18.00. Медичні працівники всіх спеціальностей можуть долучитися до заходу, зареєструвавшись за посиланням.
Матеріал підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації в рамках реалізації меморандуму щодо спільних намірів з розвитку імунопрофілактики між МОЗ України, ЦГЗ України та ГС “Коаліція за вакцинацію”.
Інші новини
Як нова редакція Закону про захист населення від інфекційних хвороб може наблизити євроінтеграцію України?
ОФІЦІЙНА ЗАЯВА Громадської спілки «Коаліція за вакцинацію» щодо візиту Регіонального директора Європейського бюро ВООЗ до російської федерації
Мій шлях до Ради Коаліції за вакцинацію. Наталія Гриньова
«ВАКЦИНАЦІЯ — СПІЛЬНА СПРАВА»: ЯК ГРОМАДИ СТАЮТЬ ЛІДЕРАМИ ІМУНОПРОФІЛАКТИКИ
Оголошено конкурс для участі в Літній школі з імунології для юніорів
На платформі Національного порталу з імунізації пройшли навчальні вебінари про здоров’я дітей та підлітків