- Головна
- Новини вакцинації
- На платформі НПІ пройшла науково-практична конференція “Актуалізація національного календаря профілактичних щеплень”
На платформі НПІ пройшла науково-практична конференція “Актуалізація національного календаря профілактичних щеплень”

З 2026 року Національний календар профілактичних щеплень в Україні зазнає оновлень, які впливатимуть на щоденну практику лікарів первинної та спеціалізованої ланки. Зміни стосуються термінів вакцинації, схем введення, а також впровадження нових підходів до імунопрофілактики.
Аби допомогти медичним працівникам вчасно підготуватись до впровадження змін до Календаря, департамент освітньо-навчальних програм ГС “Коаліція за вакцинацію” підготував науково-практичну конференцію з нарахуванням балів БПР “Актуалізація Національного календаря профілактичних щеплень: зміни, терміни та практичні аспекти впровадження ” на платформі Національного порталу з імунізації.
Участь у заході в якості спікера взяв провідний експерт Національного порталу з імунізації, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ), к.м.н., доцент кафедри педіатрії, імунології, інфекційних та рідкісних захворювань медичної школи Європейського міжнародного університету Федір Лапій. Експерт висвітлив ключові зміни до Календаря, що очікують нас з 2026 року, а також роз’яснив логіку цих змін та їх відповідність світовій практиці та результатам актуальних досліджень.

Федір Лапій під час доповіді “Ключові зміни в Національному календарі щеплень”
Олена Кондратенко – лікар загальної практики – сімейний лікар, засновниця клініки “Медична практика для родини” м. Дніпро, член правління ГО “Батьки за вакцинацію” – розповіла про важливі аспекти підготовки медичного персоналу до змін та поділилася кейсами ефективного спілкування з теми вакцинації з представниками груп медичного ризику

Олена Кондратенко під час доповіді “Навчання персоналу та робота з групами ризику при впровадженні змін у календар щеплень”
Наталія Гриньова – педіатр, дитячий імунолог, лікар – епідеміолог ДУ “ВОЦКПХ МОЗ”, членкиня ГО “ВАДІ”, експертка Національного порталу з імунізації – висвітлила роль лікаря у комунікації з пацієнтом щодо змін у Національному календарі щеплень.

Наталія Гриньова під час доповіді “Роль лікаря у комунікації з пацієнтом щодо змін у Національному календарі щеплень”
Модераторкою заходу виступила головна редакторка Національного порталу з імунізації Марія Калмикова.
Дякуємо спікерам за змістовні та цікаві доповіді, а учасникам – за небайдужіть та жваве обговорення запропонованих тем! Працюємо разом, аби українці навіть під час повномасштабного вторгнення мали захист проти інфекційних хвороб!
Матеріал підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації в рамках реалізації меморандуму щодо спільних намірів з розвитку імунопрофілактики між МОЗ України, ЦГЗ України та ГС “Коаліція за вакцинацію”.
Інші новини
На Львіщині зафіксовано другий випадок правця серед дорослих
Науково-практична конференція “Закон і лікарська практика” пройшла на платформі Національного порталу з імунізації
Як нова редакція Закону про захист населення від інфекційних хвороб може наблизити євроінтеграцію України?
ОФІЦІЙНА ЗАЯВА Громадської спілки «Коаліція за вакцинацію» щодо візиту Регіонального директора Європейського бюро ВООЗ до російської федерації
Мій шлях до Ради Коаліції за вакцинацію. Наталія Гриньова
«ВАКЦИНАЦІЯ — СПІЛЬНА СПРАВА»: ЯК ГРОМАДИ СТАЮТЬ ЛІДЕРАМИ ІМУНОПРОФІЛАКТИКИ