- Головна
- Новини вакцинації
- Дівчата Луцької громади зможуть отримання щеплення від ВПЛ
Дівчата Луцької громади зможуть отримання щеплення від ВПЛ
![](https://xschfodzezpuyabaswolveoaceitollx.cdn-freehost.com.ua/wp-content/uploads/2023/06/luczk-vpl-1024x630.png)
У Луцькій громаді затвердили Програму профілактики раку шийки матки шляхом вакцинації дівчат віком 9–14 років проти вірусу папіломи людини, – повідомляє місцеве ЗМІ.
Програма діятиме з 2023 по 2027 рік. Бюджет реалізації програми – 6 мільйонів гривень. Відповідне рішення прийняли під час засідання сесії Луцькради 31 травня.
“Ми пропонуємо цю програму, оскільки в Україні рак шийки матки є одним із найпоширеніших онкологічних захворювань серед жінок працездатного віку. Зокрема, пʼять жінок в Україні від цієї хвороби помирає щодня. Станом на 2021 рік у Волинській області діагноз раку шийки матки був встановлений 84 жінкам, і зареєстровано 53 смерті від цього захворювання у 2021 році”, – пояснює це рішення місцевої ради депутатка Ірина Колковська.
Близько 70% раку випадків шийки матки спричинені саме вірусом папіломи людини. Згідно даних ВООЗ, смертність від цього захворювання в Україні в 2,5 рази вища, ніж у країнах ЄС. Вакцинація проти вірусу папіломи людини включена до національних календарів багатьох країн світу і зарекомендувала себе як ефективний метод профілактики раку шийки матки.
Найбільш ефективним проведення щеплення проти вірусу папіломи людини є в віці 9-14 років, до початку статевого життя, адже цей вірус передається статевим шляхом. Тож в Луцькій громаді дівчата цього віку зможуть бути вакциновані в рамках програми, затвердженої місцевою радою.
“Думаю, що за декілька місяців вакцину закуплять, і відразу будуть вакцинувати дівчаток. Ми зі своєї сторони будемо робити інформаційну кампанію. Ми довго до цього йшли і раді, що програму затвердили. Думаю, що на початку осені чи раніше вакцинація вже розпочнеться”, – прокоментувала співавторка програми, засновниця благодійної організації “Фонд боротьби з раком” Марія Адамчук-Коротицька.
Наразі міська дитяча поліклініка складає попередні паперові списки з батьків, котрі планують щеплювати доньок проти цієї вірусної інфекції. Цю інформацію підтвердив начальник управління охорони здоров’я Луцькради Володимир Лотвін.
“Якщо декларанти звертаються, то лікарі можуть брати на лист очікування з охочих. Людей вже записують та інформують про ці щеплення”, – зазначив посадовець.
Інші новини
У м.Трускавець триває «Літня школа вакцинації»
2024 | 24 Лип | 19:39Сімейна лікарка про важливість вакцинації для захисту здоров’я дітей
2024 | 23 Лип | 09:49Ставте рамку на фото в соцмережах та підтримуйте імунізацію!
2024 | 19 Лип | 14:19Спалах гепатиту А зафіксовано на Рівненщині
2024 | 19 Лип | 10:52Найцікавіше про БЦЖ від фтизіатра Оксани Молодої
2024 | 17 Лип | 19:02“Чесно про вакцинацію”: відповіді на найпоширеніші запитання батьків