На Хмельниччині зафіксовано випадок сказу: хворий кіт напав на дівчинку
У Летичеві зафіксували сказ, повідомляє місцеве ЗМІ. Про це заявили в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Хмельницькій області. У селищі та прилеглих територіях запровадили карантинні обмеження.
Зазначають, що небезпечне захворювання виявили в кота, який напав на дівчинку.
«29 травня в двор мешканця Летичева забіг бездомний кіт, накинувся на неповнолітню дівчину та наніс їй подряпини. При дослідженні в Хмельницькій регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби встановлено, що кіт хворів на сказ. Травмованій дівчині надається допомога в місцевій лікарні», – зазначають в Держпродспоживслужбі.
У селищі та прилеглих територіях запровадили карантинні обмеження. Власників тварин, які не мають можливості вакцинувати свою тварину в день обходу спеціалістів по дворах, можуть привезти кота чи собаку у Летичівську дільничну лікарню ветеринарної медицини.
Додають, що вакцинація тварин проти сказу під час карантинних обмежень обов’язкова. У разі відмови у наданні тварин на щеплення власник тварини буде притягнутий до адміністративної відповідальності.
Нагадаємо, сказ – це гостре вірусне захворювання. До сказу сприйнятливі всі теплокровні, в тому числі і людина. Захворювання не лікується і має 100%-ву летальність. Зараження на сказ відбувається під час укусу, а також коли слина хворої тварини потрапляє на пошкоджені ділянки шкіри чи слизові оболонки. В слині вірус з’являється ще за 8-10 діб до появи клінічних ознак хвороби. Тобто будь-який укус твариною може бути потенційно небезпечним і нехтування отриманням кваліфікованої ветеринарної або медичної допомоги може призвести до смерті.
Важливо розуміти, що в Україні, де випадки захворювання на сказ у домашніх тварин все ще фіксуються, необхідно розпочинати курс антирабічної вакцинації навіть у випадку укусу чи ослинення хатнім собакою чи котом (в певних випадках може бути рекомендовано також введення антирабічного імуноглобуліну). 10-денне спостереження за твариною НЕ замінює вакцинацію, а за можливістю проводиться паралельно з нею. Екстрена профілактика сказу є вакцинацією за життєвими показаннями та не має протипоказів. Якщо тварина виявиться здоровою, курс щеплень можна припинити за згодою лікуючого лікаря.
Інші новини
«Стратегія кокона»: вся сім’я захищає немовля від кашлюку
Розпочалися просвітницькі зустрічі на тему вакцинації в рамках нового етапу проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Вакцинація – це інвестиція у власне здоров’я. Галина Янченко
Стартували освітні курси для другої групи фармацевтів, що проводитимуть вакцинацію в аптеках
Як ви ставитеся до вакцинації? Пройдіть опитування
Вакцинуватися людям з ослабленим імунітетом — життєво необхідно!