Як збільшити охоплення календарними щепленнями в громаді? Історія успіху
У Мамаївській громаді Чернівецької області завдяки роботі мобільної бригади з вакцинації рівень охоплення щепленнями АДП-М виріс удвічі. Як вдалося досягнути таких результатів?
Медики ТОВ «Мак-Медик», що в Мамаївській громаді, долучилися до проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» та співпраці з ГС «Коаліція за вакцинацію», щоб збільшити рівень охоплення місцевого населення щепленнями. Адже вакцинація – це невід’ємна частина роботи медичних працівників і вважається найефективнішим способом захисту дітей та дорослих від інфекційних захворювань.
Мобільна бригада, до складу якої входили п’ять працівників, за шість місяців змогли дістатися найвіддаленіших сіл Мамаївської громади: відвідали 10 пунктів вакцинації, оглядали пацієнтів різного віку, здебільшого пенсіонерів, у тому числі маломобільних осіб за місцем їх проживання. Пацієнти мали змогу вакцинуватися проти COVID-19, дифтерії та правця, а також отримати інші медичні послуги у зручних для них умовах.
Станом на сьогодні виїзди мобільної команди в межах проєкту завершені. Всього за цей період медики зробила 402 щеплення проти дифтерії та правця, 257 щеплень від COVID-19 – загалом 659 щеплень. Збільшення доступності вакцинації та регулярні
інформаційні зустрічі з медиками, освітянами та трудовими колективами суттєво покращили рівень вакцинації на території громади. Так, показник вакцинації АДП-М виріс у 2 рази – з 12,8% від плану в першому півріччі 2022 року до 24,6% за 7 місяців 2023 року. До речі, це навіть більше, ніж за весь 2022 рік – тоді річний план був виконаний лише на 22%.
– Ми як медичні працівники робимо все можливе, щоб забезпечити епідеміологічний контроль, перш за все, шляхом вакцинації, – говорить керівник ТОВ «Мак-Медик» Леся Гаврилюк. – І ми вдячні кожному підприємцю, який подбав про своїх працівників та запросив мобільну бригаду для проведення вакцинації. Адже сьогодні багато жителів громади працюють в організованих колективах, на ринках тощо, і ризики захворіти на інфекційні хвороби у них досить високі. Це ми могли спостерігати під час пандемії COVID-19, коли ті, хто був вакцинований, не хворіли взагалі або хворіли в легкій та безсимптомній формах.
У той же час, відповідальність за організацію вакцинації, забезпечення доступності та поінформованості населення – це завдання не лише для медиків, але й для органів місцевого самоврядування, підприємців, громадських активістів та суспільства в цілому. І це саме те, що робить регіональний координатор від ГС «Коаліція за вакцинацію» Олеся Олійник спільно з місцевим Центром контролю та профілактики хвороб і керівництвом громади – мобілізують зусилля всіх стейкхолдерів у галузі громадського здоров’я задля промоції вакцинації та збільшення рівня охоплення населення щепленнями.
Інші новини
80 тисяч доз вакцини проти грипу надійдуть до аптек
МОЗ закликає до збільшення охоплення щепленнями проти COVID-19
Разом ми здатні змінити суспільні уявлення про вакцинацію. Історія активістки “Коаліції за вакцинацію”
Чиновники Чернігова не мають права порушувати закон і позбавляти дітей можливості здорового навчання. Заява громадських організацій
Заява ГС “Коаліція за вакцинацію” про неприпустимість сприяння протиправним діям, які створюють загрозу здоров’ю та життю учасників освітнього процесу
10-річний хлопчик на Львівщині потрапив в реанімацію з правцем