На Вінниччині поширюється сказ – Вінницький ОЦКПХ
За 8 місяців нинішнього року на Вінниччині сказ лабораторно підтверджено у 78 тварин, що в 2,4 рази більше ніж за аналогічний період минулого року, коли було зареєстровано 33 випадків сказу в тварин, повідомляють у ДУ “Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб”. Вогнища сказу серед тварин в 2023 році реєструвалися у всіх районах області: у Гайсинському районі – 21 випадків, Вінницькому – 19 випадків (в т.ч. 1 випадок в м. Вінниця – кіт) , Тульчинському – 15 випадків, Жмеринському – 12 випадків, Могилів-Подільському – 7 випадків та на території Хмільницького району – 4 випадки. Захворювання на сказ в 2023 році реєструвалося у 28 собак, 37 котів, 12 лисиць та 1 корови.
Якщо вас вкусила чи подряпала дика або домашня тварина негайно зверніться за медичною допомогою, пройдіть обстеження та курс антирабічних щеплень (за призначенням лікаря), нагадують у Вінніцькому ОЦКПХ.
Вірус передається через укус або ослинення інфікованою твариною. На жаль, якщо людина не звертається за медичною допомогою вчасно і розвивається сказ, допомогти захворілому неможливо. Тож у випадку укусу чи ослинення невідомою твариною надзвичайно важливо вчасно розпочати курс щеплень і за потреби (залежно від типу укусу) отримати ще й антирабічний імуноглобулін. Невиконання цих простих дій може в прямому сенсі коштувати пацієнтові життя. Тому екстрена вакцинація проти сказу не має протипоказів.
Інші новини
«Стратегія кокона»: вся сім’я захищає немовля від кашлюку
Розпочалися просвітницькі зустрічі на тему вакцинації в рамках нового етапу проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Вакцинація – це інвестиція у власне здоров’я. Галина Янченко
Стартували освітні курси для другої групи фармацевтів, що проводитимуть вакцинацію в аптеках
Як ви ставитеся до вакцинації? Пройдіть опитування
Вакцинуватися людям з ослабленим імунітетом — життєво необхідно!