Експерт пояснив, чому зростає смертність внаслідок COVID-19
Епідемічний сезон 2023/2024 з ГРВІ розпочався в Україні. Згідно інформації Центру громадського здоров’я України, за перший звітний тиждень (з 2 жовтня) зареєстровано 119 063 випадки захворювань на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ). Як повідомили фахівці ЦГЗ кореспонденту ТСН, 5000 випадків припало на COVID-19. За звітний тиждень зареєстровано 18 летальних випадків внаслідок COVID-19: Донецьк (2), Закарпатська (1), Запорізька (1), Кіровоградська (1), Львівська (1), Полтавська (2), Харківська (3), Хмельницька (1), Черкаська (3) області та місто Київ (3). Здебільшого це люди старшого віку, які мали супутні хронічні захворювання. Як пояснив голова Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики, к.м.н., провідний експерт Національного порталу з імунізації Федір Лапій, саме в цій категорії вакцинованих осіб найменше, хоча саме вони мають найбільший ризик смерті внаслідок COVID-19.
“Ситуація з охопленням щепленнями проти COVID-19 цієї вікової групи, особливо в сільській місцевості, бажає кращого. Там охоплення набагато менше, ніж 40%. Якщо порівняти із статистикою з країн Євроспільноти, – наприклад, з Данії, Португалії, Іспанії – там понад 95% осіб з цієї групи мають первинну вакцинацію, тобто 2 дози первинного курсу та першу бустерну дозу; також своєчасно отримали другий бустер понад 70%”, – коментує Лапій.
Згідно даних Центру громадського здоров’я України, першу дозу вакцини проти COVID-19 отримало 16 422 034 українця, другу дозу – 15 540 771, першу бустерну дозу – 3 267 536. Таким чином, другу дозу не отримало 900 тисяч осіб, першу бустерну дозу – понад 12 млн.
Нагадуємо, що нещодавно Міністерство охорони здоров’я України оновило рекомендації з вакцинації проти COVID-19. Згідно цих рекомендацій, всім необхідно отримати курс щеплень, що складається з двох первинних доз (або однієї, якщо використовується вакцина від виробника Джонсон і Джонсон) та бустерної дози. Групам, що мають найвищий ризик смерті від COVID-19, рекомендовано отримати другу та подальші бустерні дози. До цих груп належать всі люди віком понад 60 років, дорослі віком до 60 років з серйозними супутніми захворюваннями чи важкою формою ожиріння, імуноскомпроментовані
дорослі, підлітки та діти, вагітні та медичні працівники.
Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації
Джерело фото – фейсбук-сторінка Федора Лапія
Інші новини
Розпочався третій рік просвітницької роботи з теми імунопрофілактики у межах проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Грип. Як запобігати та лікувати? Пояснює лікар
Стартувала доставка майже двох мільйонів доз вакцини АДП-м у регіони України – ЦГЗ
48-річний чоловік помер від правця на Львівщині
Грип та COVID-19 в Україні: що нового?
Підозра на правець на Львівщині: захворів 48-річний чоловік