Чи не варто більше говорити про хвороби, від яких помирають? – Федір Лапій
Під час онлайн-інтерв’ю з медичною експерткою Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Катериною Булавіновою 9 листопада голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, лікар-інфекціоніст, провідний експерт Національного порталу з імунізації Федір Лапій зауважив, що попри очевидну небезпеку, яку все ще становить COVID-19, цьому захворюванню в суспільстві та ЗМІ наразі приділяють недостаньо уваги.
“Коли мене журналісти питають вчергове про гепатит А, я кажу: слухайте. в нас минулого тижня 45 померло від ковіду! І жодний не помер від гепатиту А. Чи не варто нам більше говорити про те, від чого помирають?” – зазначив Лапій.
В цілому ж за звітний тиждень було зареєстровано 9500 випадків захворювання. Ця статистика не є повною, оскільки багато людей зараз при підозрі на COVID-19 не звертається за медичною допомогою. Тож серед зафіксованих випадків більшість пацієнтів було госпіталізовано.
“Виникає питання: чи можна було попередити госпіталізацію та смерть тих 45-ти людей? Я б сказав: так, якби вони за 6 місяців (від останньої введеної дози – ред.) отримали бустерну дозу”, – резюмував голова НТГЕІ.
Федір Лапій нагадав, що згідно оновлених рекомендацій МОЗ групам медичного ризику (особам понад 60 років, вагітним, пацієнтам із супутніми захворюваннями, медичним працівникам) рекомендовано отримано наступну бустерну (ревакцинальну) дозу вакцини проти COVID-19, якщо від попередньої дози минуло 6 місяців і більше. Чекати на надходження до України вакцини, адаптованої під штам Омікрон, і відкладати ревакцинацію групам ризику не потрібно: оскільки наявна наразі в країні вакцина проти оригінального (уханського) штаму вірусу також захищає проти тяжкого перебігу хвороби та смерті, бустерну дозу особам, що знаходяться в групі ризику, варто отримати якнайшвидше. Усі інші групи населення також можуть за бажанням отримати бустерну дозу, якщо вона наявна в достатній кількості для вакцинації груп ризику.
Ознайомитись із записом онлайн-інтерв’ю з Федором Лапієм на Фейсбук-сторінці Міністерства охорони здоров’я України можна за посиланням.
Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації
Інші новини
Розпочався третій рік просвітницької роботи з теми імунопрофілактики у межах проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Грип. Як запобігати та лікувати? Пояснює лікар
Стартувала доставка майже двох мільйонів доз вакцини АДП-м у регіони України – ЦГЗ
48-річний чоловік помер від правця на Львівщині
Грип та COVID-19 в Україні: що нового?
Підозра на правець на Львівщині: захворів 48-річний чоловік