Кому в першу чергу необхідно отримати бустер проти COVID-19? Роз’яснює головний санітарний лікар
Згідно інформації заступника міністра охорони здоров’я України – головного державного санітарного лікаря Ігоря Кузіна – на сьогодні територією нашої країни циркулює понад 13 різновидів вірусу SARS-CoV-2 варіанту “Омікрон”.
“Випадки з госпіталізацією або смертельні випадки у нас, на жаль, припадають саме на вікову групу від 60 років або серед тих людей, які мають супутні захворювання”, – зазначив Ігор Кузін.
Тож, як пояснив головний санітарний лікар, для людей, які мають важкі супутні захворювання, які мають вік понад 60 років, які пройшли трансплантацію, які мають інші захворювання, мають набагато більший ризик захворіти або перенести захворювання на коронавірусну інфекцію у важчій формі, рекомендовано отримати додаткову бустерну (ревакцинальну) дозу вакцини проти COVID-19. Її можна і варто отримати просто зараз, якщо від попередньої дози вакцини проти COVID-19 минуло 6 місяців і більше. Це регламентовано відповідним наказом МОЗ.
Щодо інших категорій населення, то вони можуть отримати додатковий бустер за власним бажанням за наявності достатньої кількості вакцини для груп медичного ризику. Наразі така кількість вакцини в Україні є. За словами Ігоря Кузіна, вакцини проти COVID-19 залишається безоплатною для пацієнтів принаймні до кінця 2024 року. Вакцинуватись можна, звернувшись до сімейного лікаря або пунктів щеплень.
Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації
Інші новини
Новий крок України у боротьбі з раком шийки матки
Розпочався третій рік просвітницької роботи з теми імунопрофілактики у межах проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Грип. Як запобігати та лікувати? Пояснює лікар
Стартувала доставка майже двох мільйонів доз вакцини АДП-м у регіони України – ЦГЗ
48-річний чоловік помер від правця на Львівщині
Грип та COVID-19 в Україні: що нового?