МОЗ спростило процес вакцинації проти COVID-19 для пацієнтів
Згідно листа-роз’яснення від 27.11.23, Міністерство охорони здоров’я України з метою підвищення рівня охоплення населення профілактичними щепленнями проти гострої респіраторної інфекції COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2, повідомляє про необхідність відкриття багатодозних флаконів з вакцинами проти COVID-19 для будь-якої кількості охочих вакцинуватися, зокрема вакцин, дозволених для використання в Україні, а саме: вакцини COMIRNATY™ від виробника BioNTech Manufacturing GmbH для вакцинації як дорослого, так і дитячого (5-11 років) населення. Це означає, що тепер бажаючим отримати щеплення проти коронавірусної хвороби вакциною COMIRNATY™ не треба заздалегідь записуватися на вакцинацію та чекати, поки медичні працівники зберуть достатню кількість людей, аби використати весь багатодозний флакон з вакциною: можна просто прийти в пункт щеплень та вакцинуватись.
Нагадуємо, що незалежно від складу протиковідних вакцин вони продовжують працювати, захищаючи від тяжкого перебігу хвороби, госпіталізації та смерті. Тож в першу чергу бустерні (ревакцинальні) дози вакцини проти COVID-19 рекомендовані групам медичного ризику: особам понад 60 років, пацієнтам із супутніми захворюваннями, вагітним, медичним працівникам. Зволікати з отриманням щеплення не варто: як повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України, пік захворюваності на COVID-19 в Україні прогнозують на середину грудня. На сьогодні 4 тисячі хворих на коронавірус щотижня опиняються в лікарні.
Щеплення проти COVID-19 залишаються безоплатними для кожного українця, наголошують у МОЗ. Записатися на них можна у сімейного лікаря. Інформацію про найближчий пункт вакцинації, їх адреси та графік роботи можна отримати, зателефонувавши до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.
Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації
Інші новини
Проєкт з вакцинації в аптеці: успіхи й виклики
10 випуск Дайджесту з вакцинації в Україні та світі
Всесвітній день боротьби з поліомієлітом: 10 фактів про смертельно небезпечну хворобу
Стартував пілотний проєкт з вакцинації в аптеках
Проєкт USAID “Розбудова стійкої ситеми громадського здоров’я” презентує анімаційні ролики про вакцинацію
Як мама боролася за життя своєї невакцинованої доньки, яка захворіла на кашлюк