343 людини померло від COVID-19 з жовтня – МОЗ
З жовтня зареєстровано 343 летальні випадки від наслідків захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19, серед померлих — 2 дитини віком до 17 років, повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.
Згідно даних МОЗ, зараз на території країни циркулює 17 субваріантів штаму коронавірусу «Омікрон». Від початку 2022 року саме цей штам фактично витіснив інші COVID-штами, зокрема «Дельту» та «Альфу». За перебігом захворювання штам «Омікрон» переважно протікає як звичайна респіраторна хвороба й не викликає тяжкої кисневої залежності. Однак залишається небезпечним для груп медичного ризику: людей з супутніми патологіями, хронічними захворюваннями та ослабленим імунітетом, старших за 60 років, вагітних. Для попередження тяжкого перебігу захворювання, госпіталізації та смерті особам з цих категорій рекомендовано отримати бустерну дозу вакцини проти COVID-19, якщо з останнього щеплення минуло 6 місяців і бiльше.
Вакцинація залишається рекомендованою та безоплатною для всіх українців. Вона доступна на рівні кожного регіону. Транспортування та зберігання за умов дотримання «холодового ланцюга» в областях забезпечують центри контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ).
Зробити щеплення можна у сімейного лікаря або у пункті щеплення на базі лікарні, нагадують у МОЗ. Базовий рекомендований всім курс з вакцинації проти COVID-19 — 3 щеплення. Наступні ревакцинальні (бустерні) дози особи, що не належать до груп медичного ризику, можуть отримати за власним бажанням у випадку наявності достатньої кількості вакцини для щеплення груп медичного ризику.
Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації
Інші новини
Новий крок України у боротьбі з раком шийки матки
Розпочався третій рік просвітницької роботи з теми імунопрофілактики у межах проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Грип. Як запобігати та лікувати? Пояснює лікар
Стартувала доставка майже двох мільйонів доз вакцини АДП-м у регіони України – ЦГЗ
48-річний чоловік помер від правця на Львівщині
Грип та COVID-19 в Україні: що нового?