На Полтавщині введено карантин через випадок сказу в кота
До Полтавської районної дільничної лікарні ветеринарної медицини Полтавської обласної державної лікарні ветеринарної медицини 15 грудня 2023 року надійшло повідомлення про загибель кота, у якого напередодні спостерігали клінічні ознаки подібні до сказу, повідомляють у головному управлінні Держпродспоживслужби в Полтавській області.
Фахівцями ветеринарної медицини створено комісію та здійснено виїзд на місце події. Відповідно звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Регіональної державної лабораторії Держпродсроживслужби в Полтавській області 15 грудня 2023 року підтверджено захворювання кота на сказ.
Протокольним рішенням Полтавської районної державної надзвичайної протиепізоотичної комісії з 15.12.2023 введено карантинні обмеження та оголошено неблагополучною по сказу територію села Бугаївка Полтавської міської ради та затверджено План комплексних заходів з ліквідації сказу кота на території с. Бугаївка Полтавської міської ради та недопущення розповсюдження даного захворювання на інші території. До загрозливої зони неблагополучного пункту віднесено території сіл Лозівка, Пальчиківка, Гуртівка, Витівка, Червона Долина, Носівка, Макарцівка, Чорноглазівка, Трирогове, Долина Полтавської міської ради та села Лучки і Федіївка Решетилівської міської ради Полтавського району Полтавської області.
У неблагополучному пункті розпочаті оздоровчі заходи. Державною службою ветеринарної медицини проводяться БЕЗКОШТОВНІ щеплення проти сказу всіх сприятливих тварин у неблагополучному пункті та загрозливій зоні. Закликаємо місцевих мешканців та власників домашніх тварин надати їх для проведення вакцинації, адже сказ – це надзвичайно небезпечне вірусне захворювання тварин та людей, яке викликає розлади центральної нервової системи та закінчується загибеллю, нагадують у Держпродспоживслужбі.
Довідково. Сказ – це смертельне захворювання, викликане рабівірусом. Вірус передається через укус або ослинення інфікованою твариною. Захворюванню можна запобігти, якщо людина, яку вкусила інфікована тварина, негайно звернеться по допомогу до лікаря. Для екстреної профілактики сказу якнайшвидше вводять вакцину проти сказу (Індираб, Верораб чи Рабіпур). Схема екстреної вакцинації: 0-3-7-14-28 днів (0 – введення першої дози). Якщо людина не звертається за медичною допомогою вчасно і розвивається сказ, допомогти захворілому неможливо. Протипоказів до екстреної вакцинації проти сказу нема! Вчасне введення вакцини надзвичайно важливе, адже лікування сказу не існує. В окремих випадках окрім вакцини вводиться також антирабічний імуноглобулін, що забезпечує захист відразу, до того, як запрацює вакцина. Детальніше про екстрену профілактику сказу читайте тут.
Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації
Інші новини
Разом ми здатні змінити суспільні уявлення про вакцинацію. Історія активістки “Коаліції за вакцинацію”
Чиновники Чернігова не мають права порушувати закон і позбавляти дітей можливості здорового навчання. Заява громадських організацій
Заява ГС “Коаліція за вакцинацію” про неприпустимість сприяння протиправним діям, які створюють загрозу здоров’ю та життю учасників освітнього процесу
10-річний хлопчик на Львівщині потрапив в реанімацію з правцем
Допуск до навчання дітей без профілактичних щеплень. Роз’яснює юрист
35 тисяч доз вакцини проти сказу отримають регіони України у вересні