- Головна
- Новини вакцинації
- Чергові випадки сказу домашніх тварин зафіксовано на Ужгородщині
Чергові випадки сказу домашніх тварин зафіксовано на Ужгородщині

На Ужгородщині зафіксовано чергові випадки сказу в домашніх тварин. Про це повідомив заступник голови Ужгородської ОДА Валерій Дупин.
Відповідно звіту про дослідження патологічного (біологічного) матеріалу випробувального центру Закарпатської регіональної державної лабораторії ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області встановлено діагноз сказ собаки у селах Сімерки, Перечинської громади та Костринська Розтока, Костринської ТГ, – написав Дупин на своїй сторінці в мережі Фейсбук. – У зв’язку з цим провели позачергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ужгородській районній державній адміністрації, на якому було затверджено заходи з профілактики поширення та ліквідації сказу на території населених пунктів.
Що викликає сказ?
Інфіковані тварини мають вірус у своїй слині. Зараження сказом відбувається при потраплянні на пошкоджену шкіру або слизові оболонки зараженої слини, спинномозкової рідини або частинок мозку хворої тварини. Вірус потрапляє в організм через пошкоджену шкіру чи слизові оболонки та проходить через нерви в мозок. Там він розмножується і викликає запалення та пошкодження.
Природними осередками сказу є дикі хижі тварини. В Україні це лисиці, вовки, єнотоподібні собаки.
Однак важливо розуміти, що на сказ можуть хворіти всі ссавці включно з домашніми собаками та котами, а також кіньми, козами, коровами, вівцями тощо.
Яка екстрена профілактика сказу? Що робити, якщо Вас вкусила чи ослинила невідома тварина?
Ефективного лікування хвороби не існує! Ось чому лікарі орієнтуються на профілактику і намагаються зупинити розвиток хвороби одразу після укусу/ослинення.
Кожен, кого вкусила або ослинила тварина, повинен негайно отримати медичну допомогу.
Лікарі якнайшвидше вводять вакцину проти сказу (Індираб, Верораб, Рабіпур чи Рабівакс -С; після вакцинації можна вживати алкоголь та жити зваичаним життям). Схема вакцинації: 0-3-7-14-28 днів (0 – введення першої дози). Протипоказів до екстреної вакцинації проти сказу нема! Вчасне введення вакцини надзвичайно важливе, адже лікування сказу не існує. В окремих випадках окрім вакцини вводиться також антирабічний імуноглобулін, що забезпечує захист відразу, до того, як запрацює вакцина.
Як запобігти сказу?
- Вакцинуйте домашніх тварин;
- Повідомляйте місцеві органи контролю про бездомних тварин;
- Навчайте дітей не чіпати та не годувати бродячих кішок або собак;
- Навчайте дітей триматися подалі від диких тварин.
Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації
Інші новини
На платформі НПІ пройшла науково-практична конференція “Актуалізація національного календаря профілактичних щеплень”
На Львіщині зафіксовано другий випадок правця серед дорослих
Науково-практична конференція “Закон і лікарська практика” пройшла на платформі Національного порталу з імунізації
Як нова редакція Закону про захист населення від інфекційних хвороб може наблизити євроінтеграцію України?
ОФІЦІЙНА ЗАЯВА Громадської спілки «Коаліція за вакцинацію» щодо візиту Регіонального директора Європейського бюро ВООЗ до російської федерації
Мій шлях до Ради Коаліції за вакцинацію. Наталія Гриньова