Чергові випадки сказу домашніх тварин зафіксовано на Ужгородщині
На Ужгородщині зафіксовано чергові випадки сказу в домашніх тварин. Про це повідомив заступник голови Ужгородської ОДА Валерій Дупин.
Відповідно звіту про дослідження патологічного (біологічного) матеріалу випробувального центру Закарпатської регіональної державної лабораторії ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області встановлено діагноз сказ собаки у селах Сімерки, Перечинської громади та Костринська Розтока, Костринської ТГ, – написав Дупин на своїй сторінці в мережі Фейсбук. – У зв’язку з цим провели позачергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ужгородській районній державній адміністрації, на якому було затверджено заходи з профілактики поширення та ліквідації сказу на території населених пунктів.
Що викликає сказ?
Інфіковані тварини мають вірус у своїй слині. Зараження сказом відбувається при потраплянні на пошкоджену шкіру або слизові оболонки зараженої слини, спинномозкової рідини або частинок мозку хворої тварини. Вірус потрапляє в організм через пошкоджену шкіру чи слизові оболонки та проходить через нерви в мозок. Там він розмножується і викликає запалення та пошкодження.
Природними осередками сказу є дикі хижі тварини. В Україні це лисиці, вовки, єнотоподібні собаки.
Однак важливо розуміти, що на сказ можуть хворіти всі ссавці включно з домашніми собаками та котами, а також кіньми, козами, коровами, вівцями тощо.
Яка екстрена профілактика сказу? Що робити, якщо Вас вкусила чи ослинила невідома тварина?
Ефективного лікування хвороби не існує! Ось чому лікарі орієнтуються на профілактику і намагаються зупинити розвиток хвороби одразу після укусу/ослинення.
Кожен, кого вкусила або ослинила тварина, повинен негайно отримати медичну допомогу.
Лікарі якнайшвидше вводять вакцину проти сказу (Індираб, Верораб, Рабіпур чи Рабівакс -С; після вакцинації можна вживати алкоголь та жити зваичаним життям). Схема вакцинації: 0-3-7-14-28 днів (0 – введення першої дози). Протипоказів до екстреної вакцинації проти сказу нема! Вчасне введення вакцини надзвичайно важливе, адже лікування сказу не існує. В окремих випадках окрім вакцини вводиться також антирабічний імуноглобулін, що забезпечує захист відразу, до того, як запрацює вакцина.
Як запобігти сказу?
- Вакцинуйте домашніх тварин;
- Повідомляйте місцеві органи контролю про бездомних тварин;
- Навчайте дітей не чіпати та не годувати бродячих кішок або собак;
- Навчайте дітей триматися подалі від диких тварин.
Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації
Інші новини
Просто про складне. Профілактика правця
Вакцина від грипу: чи ще з’явиться і чому важливо її отримати?
Стартувала кампанія з безоплатної вакцинації медиків від грипу – МОЗ
Як просувається кампанія з додаткових заходів з імунізації від дифтерії, кашлюку та правця: коментує керівник Одеського обласного ЦКПХ
“Я пройшла тернистий шлях від жорсткої антивакцинаторки до адепта вакцинації”: особисті історії
Опитування: ставлення до вакцинації