Україна отримала 254 000 доз омікрон-специфічної вакцини проти COVID-19
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну 254 тисячі доз омікрон-специфічних вакцин проти COVID-19 виробництва Pfizer для дітей від п’яти років і дорослих. Поставка відбулася за підтримки Глобального альянсу з вакцин та імунізації (Gavi).
Зокрема, було доставлено 52 800 доз мРНК-вакцини Pfizer для профілактики COVID-19 (Comirnaty Omicron XBB.1.5) для дітей віком від 5 до 11 років та понад 201 600 доз мРНК-вакцини Pfizer COVID-19 (Comirnaty Omicron XBB.1.5) для дорослих та підлітків, старших 12 років, повідомляють у ЮНІСЕФ. Згідно з роз’ясненням Міністерства охорони здоров’я України, це оновлена версія вакцини «Comirnaty» від американської компанії «Pfizer», адаптована спеціально для захисту проти штаму «Омікрон» коронавірусу SARS-CoV-2.
«Світова тенденція щодо COVID-19 свідчить, що вірус остаточно переходить до категорії сезонних захворювань, як-от грип. Щороку люди стикатимуться з коронавірусом, який продовжить мутувати. Понад 250 тисяч доз омікрон-специфічної вакцини, яку доставив ЮНІСЕФ, адаптована спеціально для захисту проти штаму «Омікрон» коронавірусу SARS-CoV-2, який циркулює у країні. Раніше ця вакцина використовувалася для проведення бустерних щеплень, та після змін рекомендацій (наказ МОЗ від 29 лютого 2024 року №346) дозволена і для первинного курсу. Тобто українці, які не мають щеплень проти COVID-19, не завершили первинну вакцинацію, чи пацієнти, яким лікар рекомендує додаткове “бустерне щеплення”, зможуть його зробити омікрон-специфічною вакциною. Вона буде доступна в усіх областях», — пояснює заступник міністра охорони здоровя України, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
З початку епідсезону в жовтні 2023 року на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіли понад 3,7 мільйона українців. За цей період зареєстровано 839 летальних випадків унаслідок ускладнень COVID-19, зазначають у МОЗ України.
Щеплення проти COVID-19 у 2024 році залишаються безоплатними для всіх українців. Вакцинуватися можна через запис у свого сімейного лікаря або в пункті щеплень у медзакладах.
Нагадуємо, що наразі згідно рекомендацій МОЗ завершений первинний курс щеплень проти COVID-19 складається з трьох доз: двох доз первинного курсу (або однієї дози вакцини Johnson) та бустерної дози. Всі наступні дози вважаються додатковими бустерними дозами. Додаткова бустерна доза вводиться з мінімальним інтервалом 6 місяців від попередньої бустерної дози. Вона рекомендована групам медичного ризику: особам понад 60 років, дорослим віком до 60 років з серйозними супутніми захворюваннями чи важкою формою ожиріння, імуноскомпроментованим дорослим, підліткам та дітям, вагітним, медичним працівникам). Представники інших груп населення можуть отримати додатковий бустер за власним бажанням та за умови наявності достатньої кількості доз вакцини для щеплення пріорітетних груп.
Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації.
Інші новини
Новий крок України у боротьбі з раком шийки матки
Розпочався третій рік просвітницької роботи з теми імунопрофілактики у межах проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Грип. Як запобігати та лікувати? Пояснює лікар
Стартувала доставка майже двох мільйонів доз вакцини АДП-м у регіони України – ЦГЗ
48-річний чоловік помер від правця на Львівщині
Грип та COVID-19 в Україні: що нового?