- Головна
- Новини вакцинації
- В Україні планується кампанія з наздоганяючої вакцинації проти дифтерії та правця – Кузін
В Україні планується кампанія з наздоганяючої вакцинації проти дифтерії та правця – Кузін

Протягом 2024 року в Україні проводитиметься кампанія з “наздоганяючої” вакцинації дітей та дорослих проти дифтерії та правця. Про це в в онлайн-інтерв’ю з медичним експертом ЮНІСЕФ Катериною Булавіновою розповів Ігор Кузін – заступник Міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України.
“Якщо подивитися по всім вакцинам, які зараз в нас є (згідно з Національним календарем вакцинації – ред), то найнижчі показники вакцинації маємо саме вакциною АДП-М, тобто вакциною від дифтерії та правця. Ми відстаємо від країн Євроспільноти щонайменше на 36-38% по дітях та дорослих. По дітях у нас показники охоплення щепленнями ледве дотягують до 60%, і це дуже низькі показники. Ми знаємо, як важко перебігає дифтерія, і тому серед основних планів є ініціатива на 2024 рік провести досить інтенсивну кампанію catch-up саме вакциною АДП-М щоб охопити як дітей, так і дорослих. В різні часові проміжки будуть охоплюватись різні вікові категорії, і це буде завданням на цей рік”, – сказав Ігор Кузін.
Довідка
Перша ревакцинація щеплених згідно Календаря дітей вакциною АДП-М проводиться в 16 років. Першу планову ревакцинацію дорослих, які раніше були щеплені проти дифтерії та правця, проводять вакциною АДП-М у віці 26 років з подальшою плановою ревакцинацією АДП-М з мінімальним інтервалом 10 років від попереднього щеплення АДП-М.
Важливо: ревакцинацію дорослих проти дифтерії та правця необхідно проводити кожні 10 років незалежно від віку. На жаль, існує міф, що людям похилого віку не потрібна ревакцинація проти дифтерії та правця, і це упередження можете призводити до трагічних наслідків. Так, в 2023 році було зареєстровано смерть 73-річної жінки від дифтерії на Київщині. Хвора була госпіталізовано до лікарні, проте її життя не вдалось врятувати через довготривале самолікування й ускладнення, що виникли внаслідок хвороби. Також з’ясовано, що померла не була вакцинована проти дифтерії. Цього ж року було зафіксовано 6 випадків правця в 5 областях України.
Згідно з даними Центру громадського здоров’я, за 11 місяців 2023 року, відповідно до Календаря профілактичних щеплень ревакцинацію від дифтерії та правця отримало лише 47,8% від запланованої кількості дорослих осіб, що є недостатнім.
Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації
Інші новини
На платформі НПІ пройшла науково-практична конференція “Актуалізація національного календаря профілактичних щеплень”
На Львіщині зафіксовано другий випадок правця серед дорослих
Науково-практична конференція “Закон і лікарська практика” пройшла на платформі Національного порталу з імунізації
Як нова редакція Закону про захист населення від інфекційних хвороб може наблизити євроінтеграцію України?
ОФІЦІЙНА ЗАЯВА Громадської спілки «Коаліція за вакцинацію» щодо візиту Регіонального директора Європейського бюро ВООЗ до російської федерації
Мій шлях до Ради Коаліції за вакцинацію. Наталія Гриньова