Жодна доза вакцини не була втрачена. Успішний кейс з імунізації Донецького ОЦКПХ
Продовжуємо ділитися з вами найуспішнішими кейсами в напрямку імунізації від обласних центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ України (ЦКПХ). Про досвід проведення кампанії з “наздоганяючої” вакцинації розповідає Сергій Скрипнік – генеральний директор ДУ «Донецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України». Попри постійні бойові дії в області пан Сергій представив для нашого проєкту два успішних кейси, перший з яких висвітлено тут.
Пане Сергію, назвіть успішний кейс з напрямку «імунізація», яким Ви пишаєтесь як керівник ЦКПХ?
Одним з успішних кейсів ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» є проведення catch-up кампанії з вакцинації проти кору, епідемічного паротиту та краснухи серед дитячого населення Донецької області у 2023 році. За результатами верифікації щеплень проти кору, епідемічного паротиту та краснухи було виявлено в цілому по Донецькій області 2210 дітей у віці від 2-х до 17-ти років, які не отримали щеплення від цих інфекцій відповідно до Національного календаря, визначені найбільш уразливі щодо виникнення можливого спалаху кору адміністративно-територіальні одиниці регіону. Після проведення catch-up кампанії питома вага дітей, які не мають щеплень КПК, знизилась до 0,8%, тоді як до проведення кампанії вона складала 2,8%.
Чи зіткнулися Ви з труднощами, аби його реалізувати?
Під час організації catch-up кампанії з вакцинації проти кору, епідемічного паротиту та краснухи значною проблемою стало проведення верифікації населення. Продовжувалася евакуація населення, в першу чергу – дитячого. Виникали труднощі щодо створення умов для дотримання холодового ланцюга під час транспортування, зберігання та використання вакцини КПК. Але їх вдалося успішно подолати, і жодна доза вакцини не була втрачена через порушення температурного режиму.
Які керівницькі якості стали Вам у нагоді для того, аби подолати виклики на шляху до його реалізації, і чому Ви навчилися?
Набуте завдяки багаторічному досвіду вміння оперативно аналізувати, оцінювати і реагувати на різні форс-мажорні обставини допомогало в складних ситуаціях. Комунікації з партнерами, організація роботи по принципу єдиної команди дозволили досягти поставленої мети. Реалізація catch-up кампанії додала досвіду організації масштабного заходу та його втілення в короткий термін в умовах воєнного стану.
Що б Ви побажали іншим керівникам ЦКПХ, аби успішно лупати сю скелю далі?
Незважаючи на обставини, намагатись рухатися до поставленої мети, заручившись підтримкою всіх, хто опікується громадським здоров’ям. Та це –половина справи. Важливо заохотити до імунізації пересічних мешканців громад, батьків, чиї діти належать до так званих цільових груп. Тільки так можна позбутися захворювань на дифтерію, правець, не допустити спалахів кору та інших інфекцій, для захисту від яких є профілактичні щеплення. Воїни ЗСУ захищають наше життя та країну на фронті, а ми – лікарі, захищаємо життя на своїх робочих місцях. Слава Україні!
Інтерв’ю підготовлено з нагоди Європейського тижня імунізації-2024 в межах спільного проєкту Національного порталу з імунізації з обласними центрами контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ), який реалізується за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.
Спілкувалася Марія Калмикова, головна редакторка Національного порталу з імунізації
Фото надані ДУ “Донецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» на запит редакції Національного порталу з імунізації
Інші новини
80 тисяч доз вакцини проти грипу надійдуть до аптек
МОЗ закликає до збільшення охоплення щепленнями проти COVID-19
Разом ми здатні змінити суспільні уявлення про вакцинацію. Історія активістки “Коаліції за вакцинацію”
Чиновники Чернігова не мають права порушувати закон і позбавляти дітей можливості здорового навчання. Заява громадських організацій
Заява ГС “Коаліція за вакцинацію” про неприпустимість сприяння протиправним діям, які створюють загрозу здоров’ю та життю учасників освітнього процесу
10-річний хлопчик на Львівщині потрапив в реанімацію з правцем