В Києві стрімко зростає кількість хворих на COVID-19
У Києві у липні хворих на COVID-19 зафіксовано майже у 5 разів більше у порівнянні з червнем. Про це заявив головний державний санітарний лікар Києва, генеральний директор ДУ «Київський міський ЦКПХ МОЗ України» Сергій Чумак.
“На сьогодні тільки за липень ми маємо вже більше 900 випадків захворювання на коронавірус. З них близько 80 — діти захворіли. У травні-червні цифри були значно менше. За травень мали 266, за червень — 199. Але загалом за період від початку року у Києві захворіли вже 5150 людей”, – розповів Чумак.
Згідно з наданою генеральним директором Київського ЦКПХ інформацією, більшість з захворілих не були вакциновані. Померло від ускладнень коронавірусу у Києві з початку року 52 людини. За результатами лабораторних досліджень, у хворих виявляють різні підтипи штаму Омікрон. Якихось атипових симптомів у хворих на цей час немає. «Притаманні усі ті симптоми, які були і раніше. Мова про підвищення температури, слабкість, ломота у тілі», – пояснює Сергій Чумак.
Які причини підвищення захворюваності на COVID-19 в столиці?
На думку Сергія Чумака, причиною зростання захворюваності є певне зниження пильності самих містян.
«Люди стали менше звертати уваги на правила особистої гігієни. Почали перебувати, мабуть, більше у місцях масового скупчення, де можна заразитися даним вірусом. Існує така закономірність — якщо людина захворіла, то вона повинна самоізолюватися, аби не наражати на небезпеку інших людей», – зазначив лікар.
Також Чумак відзначив і зниження рівня вакцинації проти COVID-19. Тож він закликав киян щепитися. Згідно з інформацією Київського ЦКПХ, медзаклади столиці забезпечені достатньою кількістю доз вакцини. За вакцинацією необхідно звертатись до свого сімейного лікаря.
Кому в першу чергу рекомендована вакцинація проти COVID-19?
Згідно з рекомендаціями МОЗ, додаткову бустерну (ревакцинальну) дозу вакцини в першу чергу варто отримати групам, що мають найвищий ризик смерті від COVID-19 (літнім людям понад 60 років, дорослим віком до 60 років з серйозними супутніми захворюваннями чи важкою формою ожиріння), іншим групам медичного ризику (імуноскомпроментованим дорослим, вагітним, медичним працівникам). Представники інших груп населення можуть отримати додатковий бустер за власним бажанням та за умови наявності достатньої кількості доз вакцини для щеплення пріорітетних груп. Інтервал до введення додаткової бустерної дози має складати щонайменше 6 місяців від введення попередньої бустерної дози. За можливості для бустерної дози варто використовувати т.з. “Омікрон-специфічну” вакцину, тобто вакцину, що захищає як проти оригінального уханського штаму вірусу, так і проти штаму Омікрон. Наразі в Україні наявна така вакцина виробника Pfizer: вона вводиться з віку 12 років в якості будь-якої з бустерних доз або ж, за потреби, для первинної вакцинації.
Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації
Інші новини
Роз’яснення змін до наказу МОЗ №595 щодо нових вимог забезпечення умов зберігання, транспортування, приймання та обліку вакцин
Основні зміни в управлінні вакцинами за наказом МОЗ України №595
Результати опитування щодо ставлення до вакцинації в громадах
Спалах гепатиту А зафіксовано на Львівщині
Стартувала доставка вакцин проти COVID-19 та грипу в регіони
МОЗ оприлюднило проєкт наказу про внесення змін до Календаря щеплень