Вакцинація за кордоном та в Україні: роз’яснення експерта
Багато українських сімей наразі перебувають в тимчасовій еміграції у різних країнах, і до редакції Національного порталу з імунізації надходять численні запитання щодо вакцинації за кордоном. Ми зібрали найтиповіші та звернулись за роз’ясненнями до сімейної лікарки, тренерки з питань комунікації з вакцинації UNICEF Зої Чорної. Читайте, занотовуйте, і якщо залишаться запитання, надсилайте їх нам через розділ “Запитай про вакцинацію в експерта“.
Я перебуваю за кордоном, і мою дитину вакцинують згідно календаря іншої країни. За яким календарем продовжувати вакцинувати дитину, коли ми повернемось в Україну?
Якщо ви знаходитесь в іншій країні, не треба хвилюватись, що календарі можуть трохи відрізнятися одне від одного, ви все одно вакцинуєтесь згідно календаря тієї країни, в якій ви перебуваєте. Якщо ви повернетесь до України, то всі щеплення, які були зроблені за кордоном, будуть внесенні в електронну картку вашої дитини вашим сімейним лікарем/педіатром, з яким у вас підписана декларація в Україні. Щодо подальших щеплень, то алгоритм наступний. Педіатр оцінить наявну вакцинальну карту вашої дитини і скорегує подальший графік вакцинації з урахуванням українського календаря. Головне – аби дитина отримала усі необхідні щеплення, які показано зробити згідно чинного календаря щеплень, який затверджено в Україні, та завершила курс щеплень, який було розпочато в іншій країні.
Якщо перша доза з курсу була зроблена за кордоном, а в Україні для попередження цього захворювання використовують іншу вакцину. Як бути? Чи можна у такому разі продовжувати вакцинацію?
Всі вакцини, які вводяться для профілактики певного захворювання, є взаємозамінними. В цьому питанні важливо те, від якого захворювання ви вакцинувались, скільки доз отримала ваша дитина і чи є ця кількість достатньою для формування базового імунітету. Якщо ні, то вашій дитині буде показано завершити вакцинацію в Україні тими вакцинами, які будуть в наявності.
Якщо мама дитини, перебуваючи за кордоном, не може надати підтверджуючі медичні документи про зроблені щеплення, і лікарі країни перебування рекомендують робити всі щеплення за календарем спочатку, як бути? Погоджуватись чи ні?
По-перше, варто зв’язатись із своїм сімейним лікарем з України та попросити вислати довідку про зроблені щеплення, тоді можна буде продовжити вакцинцію, аби зробити ті щеплення, які в Україні не робляться за календарем. Якщо жодним чином не можна підтвердити дані про вакцинацію, то в будь-якій країні світу така дитина/людина вважається нещепленою, і їй показаний весь курс щеплень згідно календаря тієї країни, в якій вона наразі перебуває.
Чи варто хвилюватись батькам дітей за здоров’я своїх малюків, якщо їм пропонують робити весь курс щеплень заново ?
Зазвичай ті батьки, які хвилюються за здоров’я своїх дітей, мають дані про щеплення своєї дитини. Але в будь-якому випадку не варто хвилюватись, бо навіть повторний повний курс вакцинації сприятиме посиленню імунітету дитини і ніяк не зашкодить її здоров’ю.
Тож не важливо, в якій країні ви наразі перебуваєте, головне – це отримати весь курс щеплень згідно календаря, що гарантуватиме безпеку вашій дитині у повсякденному житті.
Вакцинуйтесь та будьте здорові!
Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації.
Зоя Чорна вакцинує свою доньку Варю згідно календаря. Фото надані Зоєю Чорною з особистого архіву на запит редакції Національного порталу з імунізації
Інші новини
Разом ми здатні змінити суспільні уявлення про вакцинацію. Історія активістки “Коаліції за вакцинацію”
Чиновники Чернігова не мають права порушувати закон і позбавляти дітей можливості здорового навчання. Заява громадських організацій
Заява ГС “Коаліція за вакцинацію” про неприпустимість сприяння протиправним діям, які створюють загрозу здоров’ю та життю учасників освітнього процесу
10-річний хлопчик на Львівщині потрапив в реанімацію з правцем
Допуск до навчання дітей без профілактичних щеплень. Роз’яснює юрист
35 тисяч доз вакцини проти сказу отримають регіони України у вересні