В Києві пройшла конференція “Інфекції та імунітет”
Упродовж двох днів, з 30 листопада по 1 грудня, провідні імунологи України, а також представники Міністерства охорони здоров’я України, Центру громадського здоров’я України, Бюро ВООЗ в Україні та Європейського бюро ВООЗ, обговорювали питання інфекційних викликів та імунопрофілактики в умовах повномасштабної війни. Це стало можливим завдяки науково-практичній конференції “Інфекції та імунітет”, організованій ГО “Всеукраїнська асоціація дитячої імунології” (ВАДІ). Захід проходив у змішаному форматі – офлайн в м. Києві та онлайн; взяти участь у конференції на безоплатній основі мали можливість всі бажаючі. Також напередодні конференції ГО “ВАДІ” провела науковий семінар для спільного обговорення епідеміологічної ситуації в Україні з розповсюдженням менінгококів та менінгококових захворювань, у якому взяли участь провідні експерти – інфекціоністи, імунологи, епідеміологи із різних регіонів України та представники МОЗ та ЦГЗ України.
Модератором конференції виступив голова Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ), провідний експерт Національного порталу з імунізації, к.м.н. Федір Лапій; також він виступив з доповіддю, яка висвітлила рекомендації НТГЕІ щодо пріоритетних груп з вакцинації проти COVID-19 і стратегій вакцинації на 2023-2024 роки. Інші доповіді в секції імунопрофілактики стосувались вакцинації проти грипу в сезон 2023 – 2024, проти пневмококової та менінгококової інфекцій. Велику увагу було приділено питанням готовності до спалаху кору в Україні та реагуванню на нього, ситуації з охопленням вакцинацією проти COVID-19 в Україні та стратегіям його покращення.
“Така конференція – це насамперед, дуже дефіцитні сьогодні очні зустрічі давніх друзів та колег у неформальній обстановці для вирішення надзвичайно важливих спільних стратегічних питань”, – переконаний Ігор Савчак, учасник конференції, імунолог Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.
“На конференції були розглянуті важливі питання для покращення епідеміологічної ситуації в Україні – імунізації, лікування пацієнтів з первинними імунодефіцитами, спадковим ангіоневротичним набряком, хворобою Кавасакі. Вдячність ГО “ВАДІ” за професійно організований захід і дружню атмосферу”, – коментують представники ГО “Рідкісні імунні захворювання”.
Нагадуємо, що анонси навчальних подій з теми імунопрофілактики ви можете відслідковувати в розділі “Навчання, події”.
Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації
Джерела фото – фейсбук-сторінки Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, ГО “Рідкісні імунні захворювання”, ГО “ВАДІ”
Інші новини
У Чернівецькій області зареєстровано спалах кору
Спогади лікарів про пандемію COVID-19. Частина 2
Спогади лікарів про пандемію COVID-19. Частина 1
ЮНІСЕФ доставив в Україну 100 000 доз вакцини від дифтерії та правця
Перебіг вакцинальної кампанії від грипу серед когорти дітей віком до 6 років: досвід одеської дитячої поліклініки
В Одесі обговорили стратегію вакцинопрофілактики в Україні