В Києві пройшла конференція “Інфекції та імунітет”
Упродовж двох днів, з 30 листопада по 1 грудня, провідні імунологи України, а також представники Міністерства охорони здоров’я України, Центру громадського здоров’я України, Бюро ВООЗ в Україні та Європейського бюро ВООЗ, обговорювали питання інфекційних викликів та імунопрофілактики в умовах повномасштабної війни. Це стало можливим завдяки науково-практичній конференції “Інфекції та імунітет”, організованій ГО “Всеукраїнська асоціація дитячої імунології” (ВАДІ). Захід проходив у змішаному форматі – офлайн в м. Києві та онлайн; взяти участь у конференції на безоплатній основі мали можливість всі бажаючі. Також напередодні конференції ГО “ВАДІ” провела науковий семінар для спільного обговорення епідеміологічної ситуації в Україні з розповсюдженням менінгококів та менінгококових захворювань, у якому взяли участь провідні експерти – інфекціоністи, імунологи, епідеміологи із різних регіонів України та представники МОЗ та ЦГЗ України.
Модератором конференції виступив голова Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ), провідний експерт Національного порталу з імунізації, к.м.н. Федір Лапій; також він виступив з доповіддю, яка висвітлила рекомендації НТГЕІ щодо пріоритетних груп з вакцинації проти COVID-19 і стратегій вакцинації на 2023-2024 роки. Інші доповіді в секції імунопрофілактики стосувались вакцинації проти грипу в сезон 2023 – 2024, проти пневмококової та менінгококової інфекцій. Велику увагу було приділено питанням готовності до спалаху кору в Україні та реагуванню на нього, ситуації з охопленням вакцинацією проти COVID-19 в Україні та стратегіям його покращення.
“Така конференція – це насамперед, дуже дефіцитні сьогодні очні зустрічі давніх друзів та колег у неформальній обстановці для вирішення надзвичайно важливих спільних стратегічних питань”, – переконаний Ігор Савчак, учасник конференції, імунолог Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.
“На конференції були розглянуті важливі питання для покращення епідеміологічної ситуації в Україні – імунізації, лікування пацієнтів з первинними імунодефіцитами, спадковим ангіоневротичним набряком, хворобою Кавасакі. Вдячність ГО “ВАДІ” за професійно організований захід і дружню атмосферу”, – коментують представники ГО “Рідкісні імунні захворювання”.
Нагадуємо, що анонси навчальних подій з теми імунопрофілактики ви можете відслідковувати в розділі “Навчання, події”.
Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації
Джерела фото – фейсбук-сторінки Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, ГО “Рідкісні імунні захворювання”, ГО “ВАДІ”
Інші новини
80 тисяч доз вакцини проти грипу надійдуть до аптек
МОЗ закликає до збільшення охоплення щепленнями проти COVID-19
Разом ми здатні змінити суспільні уявлення про вакцинацію. Історія активістки “Коаліції за вакцинацію”
Чиновники Чернігова не мають права порушувати закон і позбавляти дітей можливості здорового навчання. Заява громадських організацій
Заява ГС “Коаліція за вакцинацію” про неприпустимість сприяння протиправним діям, які створюють загрозу здоров’ю та життю учасників освітнього процесу
10-річний хлопчик на Львівщині потрапив в реанімацію з правцем