Показники рутинної вакцинації в кінці року досягнуть довоєнних часів – Кузін
Наприкінці 2023 року показники рутинної вакцинації в Україні (тобто щеплень, що виконуються в межах Національного календаря) досягнуть показників до повномасштабного вторгнення – на рівні 2021 року – але цього недостатньо.
Про це під час спілкування з журналістами сказав заступник міністра охорони здоровʼя України, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, передає Укрінформ.
«Показники рутинної вакцинації в кінці року досягнуть довоєнних часів, до 2022 року. До кінця року ми вийдемо на показники такого рівня, але це не відповідає рекомендаціям ВООЗ, оскільки це не є 95%. По деяких інфекціях це буде 80%, по деяких 85%. Але по суті це низькі темпи вакцинації», – заявив Ігор Кузін.
Найбільшу загрозу, на думку заступника міністра, становить кір, спалахи якого вже фіксуються в Європі – зокрема, в Румунії. Оскільки в Україні вчасно розпочалася кампанія з “наздоганяючої” вакцинації проти кору, масштабного спалаху цього захворювання в Україні не очікується. Менше з тим, кожен, хто не має імунітету проти кору, залишається вразливим і має отримати щеплення. Щеплення дітей проти кору в Україні є безоплатним.
«На наше переконання, ця кампанія досягла своїх результатів, вона була зупинена. Разом з тим, якщо хтось буде звертатися до пунктів щеплень з метою отримати пропущене щеплення, або пройти курс щеплення, якого не було взагалі, він зможе вакцинуватися. Вакцина є у достатній кількості для вакцинації дітей», – сказав Кузін.
Також головний санітарний лікар нагадав, що ризик виникнення спалаху того чи іншого захворювання залежить від рівня охоплення щепленнями проти цього захворювання.
«Спалахи швидше виникають там, де є великі скупчення. І зараз для нас є пріоритетними ті області, які приймають найбільшу кількість внутрішньо переміщених осіб, та мають розгалужену мережу гуртожитків або місць розміщення таких вимушено переміщених осіб», – пояснив Ігор Кузін.
Нагадуємо, що вакцинація згідно Національного календаря щеплень забезпечується коштом держави. Якщо ваша дитина чи ви пропустили якесь із щеплень згідно Календаря, зверніться до свого сімейного лікаря чи педіатра (або до найближчого медзакладу, якщо ви є внутрішньо переміщеною особою) і надолужте пропущені щеплення. Якщо ж ви тимчасово знаходитесь в іншій країні, продовжуйте (або надолужуйте) курс щеплень згідно Календаря тієї країни, де Ви знаходитесь.
Бажаємо всім веселих свят без хвороб!
Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації
Інші новини
Новий крок України у боротьбі з раком шийки матки
Розпочався третій рік просвітницької роботи з теми імунопрофілактики у межах проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Грип. Як запобігати та лікувати? Пояснює лікар
Стартувала доставка майже двох мільйонів доз вакцини АДП-м у регіони України – ЦГЗ
48-річний чоловік помер від правця на Львівщині
Грип та COVID-19 в Україні: що нового?