- Головна
- Новини вакцинації
- Вакцинуватися онкохворим потрібно – Федір Лапій
Вакцинуватися онкохворим потрібно – Федір Лапій
![](https://vaccine.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/nir-golovna.png)
Як у лікарів, так і в самих пацієнтів виникає чимало питань щодо доцільності вакцинації при онкозахворюваннях, а саме: чи безпечна вакцинація для онкохворих пацієнтів? які існують показання та протипоказання до щеплень в цьому випадку? які вакцини обрати з наявних в Україні? Серед пацієнтів і навіть серед лікарів можна почути прямо протилежні думки, чи є онкозахворювання причиною не робити щеплення, наприклад, від грипу та COVID-19. Аби надати розʼяснення стосовно вакцинації онкохворих пацієнтів працівникам Національного інституту раку, на апаратну нараду до Інституту був запрошений Федір Лапій, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, який розповів про вакцинацію в онкологічній практиці, повідомляють у Національному інституті раку.
«Так ось, чи можна вакцинуватися онкохворим? Відповідь дуже проста. Не просто можна, а потрібно!…» — наголосив Федір Лапій. Національні рекомендації країн євроспільноти та інших розвинених країн виділяють пацієнтів з онкопатологією як пріоритетну групу для вакцинації.
![](https://vaccine.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/c6d21a6e-5f61-4568-8ba3-ec20ccaeee61.jpg)
Голова НТГЕІ Федір Лапій на зустрічі з працівниками Національного Інституту раку.
З весни 2021 року в Україні серед пацієнтів, які мають хронічну патологію, саме пацієнти з онконедугами були визначені як пріоритетна група для вакцинації проти COVID-19.
Вакцинація для онкопацієнтів потрібна та безпечна. Це стосується й рутинних щеплень. Проте залежно від типу лікування онкохворого вакцинацію інколи потрібно відтермінувати. Це питання регулюється наказом МОЗ № 2070 щодо протипоказань до вакцинації. У документі є окремий розділ, що стосується щеплення пацієнтів з онкопатологією.
Ця інформація є особливо актуальною, оскільки Україна зараз перебуває в епідемічному сезоні з грипу та ГРВІ. Згідно з даними щотижневого моніторингу, реєструється стабілізація кількості захворювань на COVID-19 та збільшується кількість випадків грипу. Враховуючи ці дані, очікується, що з січня і до квітня вірус грипу буде переважати над коронавірусною інфекцією.
Для пацієнтів з онкологічними захворюваннями захист проти грипу є надзвичайно важливим, оскільки вони перебувають в групі ризику тяжкого перебігу цього захворювання.
Нагадуємо, що Україна отримала 12 000 доз гуманітарної вакцини проти грипу для безоплатних щеплень пацієнтів з груп ризику. Задля уникнення важкого перебігу грипу пацієнтам з групи ризику рекомендовано звернутися до своїх сімейних лікарів чи пунктів щеплення у медзакладах та дізнатись про можливість безоплатної вакцинації, зазначають у Міністерстві охорони здоров’я України. Також щеплення від грипу можна зробити власним коштом, придбавши вакцину в аптеці або записавшись на вакцинацію до приватного медичного закладу. Важливо розуміти, що вакцинуватись проти грипу ще не пізно, адже сезон захворювання триватиме до квітня.
Джерело фото – Національний інститут раку
Інші новини
Україна отримала 249 ампул дифтерійного антитоксину
Що зміниться у Національному календарі щеплень з 2026 року?
Роз’яснення змін до наказу МОЗ №595 щодо нових вимог забезпечення умов зберігання, транспортування, приймання та обліку вакцин
Основні зміни в управлінні вакцинами за наказом МОЗ України №595
Результати опитування щодо ставлення до вакцинації в громадах
Спалах гепатиту А зафіксовано на Львівщині