Виявлено сказ в домашнього кота на Київщині
У кота, що проживав в приватній садибі Білоцерківського району, було виявлено сказ. Про це повідомило Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області.
Випадок сказу було виявлено в селі Чепиліївка Узинської міської територіальної громади, Білоцерківського району, Київської області. Наразі спеціалістами Білоцерківської міської державної лікарні ветеринарної медицини проводяться заходи в неблагополучному пункті та загрозливій зоні щодо щеплення сприятливих тварин проти сказу. Білоцерківська міська державна лікарня ветеринарної медицини нагадує, що там можна провести безкоштовне щеплення домашніх тварин проти сказу.
Чи небезпечний сказ для людей?
На жаль, в Україні фіксуються також випадки сказу в людей.
“В переважній більшості летальні випадки пов’язані з тим, що людина не звернулася своєчасно за медичною допомогою або порахувала, що ця тварина (яка вкусила чи ослинила – ред.) вже тиждень-два-три перебуває вдома і абсолютно нормально виглядає, тож нема підстав для звернення до лікаря”, – застерігає заступник Міністра охорони здоров`я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
Чи потрібно екстрено щепитися проти сказу, якщо мене вкусила домашня тварина?
Нагадуємо, що укус тварини (або ослинення нею слизових оболонок чи ділянок з пошкодженою шкірою) є приводом негайного звернення за антирабічною допомогою. Наразі в Україні у більшості випадків джерело інфікування сказом – собаки та коти (як безпритульні, так і не вакциновані домашні). Ба більше, якщо домашня вакцинована тварина не має дійсного сертифікату про рівень антитіл проти сказу – ніхто не може бути впевненим, що вона їх має, тобто організм відповів на вакцинацію, пояснює лікарка ветеринарної медицини Юлія Кургузова. Нещодавно під час обговорення в етері проєкту “Поговоримо” експерти описали випадок, коли від сказу помер вакцинований собака. Він проживав у приватній садибі і міг заразитися сказом від лисиць, що регулярно періодично навідували садибу. Тож навіть якщо хазяї невідомої вам тварини, що вас вкусила, наполягають, що вона вакцинована, варто розпочати курс екстреної вакцинації проти сказу. На жаль, якщо розвиваються симптоми сказу, допомогти хворому неможливо, тож питання екстреної профілактики сказу – то в прямому сенсі питання життя та смерті.
Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації
Інші новини
Новий крок України у боротьбі з раком шийки матки
Розпочався третій рік просвітницької роботи з теми імунопрофілактики у межах проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Грип. Як запобігати та лікувати? Пояснює лікар
Стартувала доставка майже двох мільйонів доз вакцини АДП-м у регіони України – ЦГЗ
48-річний чоловік помер від правця на Львівщині
Грип та COVID-19 в Україні: що нового?