- Головна
- Новини вакцинації
- Розпочалися просвітницькі зустрічі на тему вакцинації в рамках нового етапу проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
Розпочалися просвітницькі зустрічі на тему вакцинації в рамках нового етапу проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”

На початку грудня розпочалися інформаційно-просвітницькі зустрічі на тему вакцинації з мешканцями громад, які беруть участь в новому етапі проєкту USAID “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я“.
Першими зустрічі приймають територіальні громади, що беруть участь в ініціативі “Здорові громади”. Серед них Чортківська ТГ (Тернопільська область), Могилів-Подільська та Жмеринська ТГ (Вінницька область), Овруцька ТГ (Житомирська область), Косівська ТГ (Івано-Франківська область) та Глобинська ТГ (Полтавська область).
Яка мета зустрічей?
Мета інформаційно-просвітницьких зустрічей – надати мешканцям проєктних громад базову інформацію про вакцинацію, відповісти на всі їхні питання з теми, а також поінформувати про адреси місць, де можна отримати щеплення. Це, в свою чергу, допоможе підвищити рівень вакцинації серед дітей та дорослих в громаді. Тому організатор зустрічей – громадська спілка “Коаліція за вакцинацію” – прагне охопити різні аудиторії слухачів, а саме батьків, людей старшого віку, освітян, представників влади, медичних працівників, студентів-медиків.
Загалом, до вересня 2025 року має відбутися 288 таких зустрічей в усіх 26 громадах, які зараз беруть участь в проєкті.
Як зазвичай проходять зустрічі?
Під час зустрічей експерти обговорюють з учасниками такі питання:
- Які вакцини входять до Національного календаря щеплень?
- Від яких хвороб рекомендовано захиститися додатково?
- Які уявлення про вакцинацію є хибними та шкідливими?
- Які щеплення необхідні дорослим людям відповідно до їхнього віку, стану здоров’я та професії?

Зустріч в закладі дошкільної освіти Жмеринської ТГ. Фото: КНП “Жмеринський медичний центр первинної медико-санітарної допомоги”.
Важливо, що під час кожної зустрічі присутні мають можливість поставити експертам власні питання та розвіяти сумніви щодо безпеки та ефективності вакцин. Часто після спілкування з експертами люди, що раніше були вакциноскептиками чи навіть противниками щеплень, розпочинають вакцинувати себе та свою родину.
“Рада, що розпочався ще один проєктний рік! І мені дуже приємно, що стартові інформаційні зустрічі відбулись саме у Тернопільській області в Чортківській територіальній громаді, котра вже співпрацює з проєктом в рамках ініціативи “Здорова громада”. Досвід попередніх років показує, що зустрічі у форматі діалогу між спікером та слухачами є надзвичайно корисними. І саме завдяки такому легкому формату вдається «достукатись» до людей і розвінчати багато міфів, котрі існують щодо питань вакцинації, – розповідає Надія Шубала, сімейна лікарка, регіональна координаторка з вакцинації від ГС “Коаліція за вакцинацію” в Тернопільській області. – Ми мали досвід, коли після зустрічі, буквально одразу, у співпраці з медиками організовували вакцинацію, тому, що були люди, котрі захотіли провакцинуватись, поспілкувавшись з нами. Наприклад, після зустрічі в одній з пілотних громад з представниками міської ради депутати публічно, провакцинувались. Я вважаю, що це дуже хороший результат та досвід.
Сподіваюсь, що цьогоріч нам вдасться з пілотними громадами якісно попрацювати і отримати як мінімум ще декілька успішних кейсів, про котрі зможемо з гордістю розповідати.
На зустрічах дуже часто чуємо, що люди не знають де шукати доказову інформацію про щеплення. Тому, ми з гордістю розповідаємо про Національний портал з імунізації і бачимо, що люди приємно здивовані.
Вірю, що в наших пілотних громадах, по закінченню проєкту, кількість людей, котрі уже самі зможуть спростовувати міфи про вакцинацію, значно збільшиться!
Тому, працюємо, вакцинуємось, перемагаємо!

Надія Шубала під час зустрічі в Чортківській ТГ. Фото: Надія Шубала
Довідково:
Проєкт «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» фінансується американським народом через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID – US Agency for International Development) і виконується організацією Pact у партнерстві зі Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я (Swiss Tropical and Public Health Institute (Swiss TPH)), Оверсіз Стратіджик Консалтінг (OSC), Європейський інститут політики громадського здоров’я – ЄІПГЗ та за участю Шкіл громадського здоров’я Університету Темпл, Університету Дрексель та Федерацї охорони здоров’я Філадельфії, а також громадської спілки «Коаліція за вакцинацію» на підтримку Міністерство охорони здоров’я України та Центр громадського здоров’я України.
Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації
Головне фото: Надія Шубала
Інші новини
В МОЗ провели експертну зустріч щодо впровадження змін до Календаря щеплень
Сучасна система зберігання вакцин за умов «холодового ланцюга» та посилення лабораторного потенціалу на рівні регіонів
Вірус папіломи людини. Чому вакцинація в підлітковому віці – найкращий захист
Міфи та правда про туберкульоз
Вебінар “Батьківство без стресу” пройшов на платформі Національного порталу з імунізації
Профілактична вакцинація проти сказу