Розпочалися просвітницькі зустрічі на тему вакцинації в рамках нового етапу проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”
На початку грудня розпочалися інформаційно-просвітницькі зустрічі на тему вакцинації з мешканцями громад, які беруть участь в новому етапі проєкту USAID “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я“.
Першими зустрічі приймають територіальні громади, що беруть участь в ініціативі “Здорові громади”. Серед них Чортківська ТГ (Тернопільська область), Могилів-Подільська та Жмеринська ТГ (Вінницька область), Овруцька ТГ (Житомирська область), Косівська ТГ (Івано-Франківська область) та Глобинська ТГ (Полтавська область).
Яка мета зустрічей?
Мета інформаційно-просвітницьких зустрічей – надати мешканцям проєктних громад базову інформацію про вакцинацію, відповісти на всі їхні питання з теми, а також поінформувати про адреси місць, де можна отримати щеплення. Це, в свою чергу, допоможе підвищити рівень вакцинації серед дітей та дорослих в громаді. Тому організатор зустрічей – громадська спілка “Коаліція за вакцинацію” – прагне охопити різні аудиторії слухачів, а саме батьків, людей старшого віку, освітян, представників влади, медичних працівників, студентів-медиків.
Загалом, до вересня 2025 року має відбутися 288 таких зустрічей в усіх 26 громадах, які зараз беруть участь в проєкті.
Як зазвичай проходять зустрічі?
Під час зустрічей експерти обговорюють з учасниками такі питання:
- Які вакцини входять до Національного календаря щеплень?
- Від яких хвороб рекомендовано захиститися додатково?
- Які уявлення про вакцинацію є хибними та шкідливими?
- Які щеплення необхідні дорослим людям відповідно до їхнього віку, стану здоров’я та професії?
Важливо, що під час кожної зустрічі присутні мають можливість поставити експертам власні питання та розвіяти сумніви щодо безпеки та ефективності вакцин. Часто після спілкування з експертами люди, що раніше були вакциноскептиками чи навіть противниками щеплень, розпочинають вакцинувати себе та свою родину.
“Рада, що розпочався ще один проєктний рік! І мені дуже приємно, що стартові інформаційні зустрічі відбулись саме у Тернопільській області в Чортківській територіальній громаді, котра вже співпрацює з проєктом в рамках ініціативи “Здорова громада”. Досвід попередніх років показує, що зустрічі у форматі діалогу між спікером та слухачами є надзвичайно корисними. І саме завдяки такому легкому формату вдається «достукатись» до людей і розвінчати багато міфів, котрі існують щодо питань вакцинації, – розповідає Надія Шубала, сімейна лікарка, регіональна координаторка з вакцинації від ГС “Коаліція за вакцинацію” в Тернопільській області. – Ми мали досвід, коли після зустрічі, буквально одразу, у співпраці з медиками організовували вакцинацію, тому, що були люди, котрі захотіли провакцинуватись, поспілкувавшись з нами. Наприклад, після зустрічі в одній з пілотних громад з представниками міської ради депутати публічно, провакцинувались. Я вважаю, що це дуже хороший результат та досвід.
Сподіваюсь, що цьогоріч нам вдасться з пілотними громадами якісно попрацювати і отримати як мінімум ще декілька успішних кейсів, про котрі зможемо з гордістю розповідати.
На зустрічах дуже часто чуємо, що люди не знають де шукати доказову інформацію про щеплення. Тому, ми з гордістю розповідаємо про Національний портал з імунізації і бачимо, що люди приємно здивовані.
Вірю, що в наших пілотних громадах, по закінченню проєкту, кількість людей, котрі уже самі зможуть спростовувати міфи про вакцинацію, значно збільшиться!
Тому, працюємо, вакцинуємось, перемагаємо!
Довідково:
Проєкт «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» фінансується американським народом через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID – US Agency for International Development) і виконується організацією Pact у партнерстві зі Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я (Swiss Tropical and Public Health Institute (Swiss TPH)), Оверсіз Стратіджик Консалтінг (OSC), Європейський інститут політики громадського здоров’я – ЄІПГЗ та за участю Шкіл громадського здоров’я Університету Темпл, Університету Дрексель та Федерацї охорони здоров’я Філадельфії, а також громадської спілки «Коаліція за вакцинацію» на підтримку Міністерство охорони здоров’я України та Центр громадського здоров’я України.
Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації
Головне фото: Надія Шубала
Інші новини
Україна отримала 249 ампул дифтерійного антитоксину
Що зміниться у Національному календарі щеплень з 2026 року?
Роз’яснення змін до наказу МОЗ №595 щодо нових вимог забезпечення умов зберігання, транспортування, приймання та обліку вакцин
Основні зміни в управлінні вакцинами за наказом МОЗ України №595
Результати опитування щодо ставлення до вакцинації в громадах
Спалах гепатиту А зафіксовано на Львівщині