• Новини в Україні
  • Новини в світі
one dose syringe icon

Отримали 1 дозу

16 388 490

additional dose syringe icon

Отримали додаткову дозу

41 646

two dose syringe icon

Отримали 2 дози

15 518 606

booster dose syringe icon

Отримали бустерну дозу

3 583 571

Дані з вакцинації від COVID-19 станом на 15.07.2023

Відеогід Національним порталом з імунізації
Провідний експерт Порталу Федір Лапій розповідає про переваги та користь ресурсу
МОЗ планує скасування карантинних обмежень - Ігор Кузін, головний санітарний лікар України
Що таке вакцинація? Пояснює фахівець з імунізації ДУ "ЦГЗ МОЗ України" Ганна Яцюк
Онлайн-курс від ВООЗ "Основи безпеки вакцин".
Цитата

Щеплення - це ваш внесок у перемогу, у стримування хвилі інфекційних хвороб та стійкість медичної системи під час війни.

Віктор Ляшко, міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко, міністр охорони здоров'я України
Цитата

Кір — це небезпечне захворювання, яке є однією з головних причин дитячої смертності в світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку 30-40 мільйонів дітей хворіють на кір, понад 800 тисяч помирають від інфекції та її ускладнень. Ліків проти кору немає, проте дві дози щеплення забезпечують стійкий імунітет до хвороби. Тож я закликаю батьків подбати про захист своїх дітей. Особливо у час війни.

Ігор Кузін, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, головний державний санітарний лікар України
Цитата

За роки пандемії наше суспільство подолало деякі психологічні бар’єри... ми зрозуміли що вакцини безпечні й ефективні. Ми подолали міф, що робити щеплення можна лише здоровим людям. Навпаки, вакцинації першочергово потребують ті, хто має хронічні захворювання. І старші за 60 років, бо вони хворіють на COVID-19 важче. Окрема історія – вакцинація вагітних, яка сьогодні не сприймається так гостро, як п’ятнадцять років тому. Сформувалась нова культура, зокрема й серед медичних працівників.

Федір Лапій, голова Національної технічної групи експертів з імунізації, к.м.н., провідний експерт Національного порталу з імунізації Федір Лапій, голова Національної технічної групи експертів з імунізації, к.м.н., провідний експерт Національного порталу з імунізації
Цитата

Не бійтеся відстоювати право на здоров'я своїх дітей! Ані лікар, ані МОЗ, ані держава не захистять вашу дитину замість вас, але мають робити це спільно з вами.

Тимофій Бадіков, виконавчий директор ГС Тимофій Бадіков, виконавчий директор ГС "Коаліція за вакцинацію
Цитата

ВПЛ – це єдиний вірус, який не потрапляє в кров організму, внаслідок чого процес інфікування не супроводжується запальним процесом. Тобто імунна система «не бачить» вірус та не може себе захистити. Але ми можемо подбати про захист себе та своїх дітей від ВПЛ-асоційованого раку та захворювань, зробивши щеплення. Тобто вакцинація може врятувати життя. Чи це варто уваги?

Костянтин Рогач, сімейний лікар Костянтин Рогач, сімейний лікар
Цитата

Сумно, що інфекцій бояться менше, ніж вакцин.

Лідія Бабич, педіатр Лідія Бабич, педіатр
Цитата

Вакцина БЦЖ не гарантує, що дитина не захворіє на туберкульоз, проте повністю забезпечує захист від смертельних генералізованих форм туберкульозу – туберкульозного менінгіту та міліарного туберкульозу.

Оксана Молода, лікар-фтизіопульмонолог Оксана Молода, лікар-фтизіопульмонолог