Синдром Дауна

Діти та дорослі з синдромом Дауна (СД) мають бути вакциновані як згідно Календаря, так і додатково. Адже вони хворіють частіше, аніж нормотипові пацієнти: їхня імунна система менш ефективно бореться з інфекціями, а фізіологічні особливості будови носоглотки сприяють частим ЛОР-інфекціям, які часто призводять до таких ускладнень, як пневмонія, бронхіоліт та круп. Крім того, пацієнти з СД схильні до шкірних висипань і надмірної сухості шкіри, тож у них вища вірогідність бактеріального інфікування шкіри внаслідок ускладнень інфекційних хвороб, таких як вітряна віспа. Ситуацію ускладнює й той факт, що близько 50% осіб із СД мають вроджені вади серця. неврологічні розлади чи інші вади розвитку. Ці супутні патології можуть ускладнювати перебіг захворювань, і ризик летальних випадків при цьому суттєво збільшується. Тож діти з СД обов’язково мають бути щеплені як згідно Національного календаря, так і рекомендованими вакцинами (як живими, так і неживими).

Дорослі з СД окрім щеплень згідно Календаря мають отримати додаткові щеплення від таких інфекцій:

  • Грип
  • Covid-19
  • Вітряна віспа (у випадку відсутності даних про перенесене захворювання чи проведені щеплення)
  • Пневмококова інфекція
  • Менінгококова інфекція (у випадках підвищеного ризику: проживання у приміщеннях з багатьма іншими людьми – притулках, центрах для біженців тощо)

Матеріал підготувала експертка Національного порталу з імунізації Катерина Попович – педіатриня, мама дитини з синдромом Дауна